2020-skoda-superb-facelift-vyroba-zahajena-01

Odboráři škodovky znovu mluví o stávce a připravují petici

Autor: Anina Russová -   26. 10. 2019


Odbory automobilky Škoda Auto jsou velmi tvrdé oddělení, které se snaží zajistit zaměstnancům automobilky co možná nejlepší podmínky. Často k tomu ale využívají výhružky stávkou, což je i případ poslední napjaté situace, která mezi odbory a vedením značky panuje. Problém nastal ve chvíli, kdy německá média začala psát o tom, že koncern Volkswagen chce po škodovce, aby začala vyrábět levnější auta a konkurovala tak Dacii.

Velmi zajímavé oznámení ale dostalo svou „odborovou reakci“, která vyšla v týdeníku Škodovácký odborář. V reakci se autoři věnují dvěma tématům. První je právě to přirovnání k Dacii, na což odbory reagovaly prohlášením: „V případě ověření, že koncern VW takto chce postupovat, je zaměstnanecká petice na místě, a to včetně podpory vlády a dodavatelského sektoru. Takovéto počínání by znehodnotilo značku Škoda a změnilo ekonomicko-politické parametry v České republice. V takovém případě by zaměstnanci nejen podepsali petici, ale kladli aktivní odpor takovémuto projektu. Tuto informaci berte jako avízo připravenosti odborových organizací Mladá Boleslav, Kvasiny a Vrchlabí.“

Před časem pak Jaroslav Povšík, předseda škodováckých odborů pro ČTK řekl ještě také: „Zapojíme se, budeme bojovat za budoucnost. Nejsme ovce, které tady jen sledují, jak nás chce někdo poškodit. Chceme pokračovat v nastaveném úspěšném trendu. Chceme tady mít zaměstnanost, budoucnost, dobré mzdy a bonusy“.

Další téma, které odbory řeší, je stavba nové továrny v Turecku. Už od nás víte, že vzhledem k válečnému stavu na území Turecka je velkou neznámou, jestli zde továrna vůbec kdy bude stát. Odbory navíc plánují další petici, která má upozornit na to, že se odborům nelíbí, že továrna měla být původně pro škodovku, pak tedy pro škodovku a Volkswagen a nakonec je prý v řešení, že bude jen pro Volkswagen.

V současné době odbory prý řeší, kdy petici spustí, jak technicky zařídí, aby ji mohl podepsat každý, kdo o to projeví zájem, a také to, jestli je vůbec legální. V týdeníku se pak mluví o datu 15. listopadu, kdy by petice mohla být spuštěna.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek