test-2019-dacia-duster-13-tce-130k-4x2

Hned dvě Dacie jsou mezi pěti nejprodávanějšími auty v Evropě. Dobře se vedlo i Škodě Octavii

Autor: Anina Russová -   21. 10. 2019


Není žádným tajemstvím, že Duster je nejprodávanějším modelem značky Dacia v celé Evropě. Ovšem novinkou je, že jde o druhé vůbec nejprodávanější auto v celé Evropě a hned kousek za ním se umístil model Sandero.

Dusteru se na konci srpna od začátku letošního roku prodalo 19 451 kusů, což je meziroční nárůst o 10,8 % (celkově druhé místo). Sandero, druhý model v Top 5, zaznamenal meziroční nárůst 2,5 %, když se ho prodalo 17 764 kusů (celkově čtvrté místo).

Na prvním místě se umístil Volkswagen Golf, kterého se prodalo 26 411 kusů, ovšem ve srovnání s loňským srpnem jde o velký propad. Konkrétně 23,6% a to nejspíš proto, že zákazníci čekají na novou generaci tohoto modelu, která bude představena už za pár dnů.

Test Dacia Duster 1,5 dCi 80 kW S&S 4WD

Celkově na třetím místě se pak umístil další Volkswagen, tentokrát malé SUV T-Roc, který zaznamenal 18 262 prodaných kusů, což je meziroční nárůst 27,8 %. I celkově páté místo patří Volkswagenu, tentokrát modelu Polo, což je celkem překvapení, protože tento model rozhodně není žádným SUV, která v současné době zažívají obrovský boom. Jak vidno, Top 5 si tedy rozebraly jen dvě automobilky.

A jak je na tom Škoda? Ta v rámci jednotlivých značek meziročně posílila o 6,1 % a zaujala celkově sedmé místo mezi značkami. Stejné místo, ale mezi modely, pak zaujala Octavia, které se v Evropě prodalo 15 997 kusů, což znamená meziroční zlepšení o 0,6 %. To je s přihlédnutím k výše zmíněnému Golfu celkem zajímavé. I Octavia se během několika málo dnů dočká nové generace, což zákazníky od koupě té stávající neodrazuje. Dalším modelem značky, který se v přehledu podle JATO Dynamics umístil, je Fabia. Ta skončila na 13. místě s meziročním propadem 12,4 %.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *