nemecka-dalnice

Sebastian Vettel je pro omezení rychlosti na německých dálnicích. Důvodem jsou emise, ale i bezpečnost

Autor: Anina Russová - Zdroj: Auto Motor und Sport - 11. 10. 2021


Německé dálnice jsou pro motoristy jako zjevení. A to myslíme jen v dobrém. Často jsou ve velmi dobrém stavu, na řadě míst disponují více než dvěma jízdními pruhy a krom toho mají úseky, na kterých není nijak omezená rychlost. Jenomže právě téma neomezené dálniční rychlosti je v posledních měsících v Německu velmi diskutovaným tématem.

Jedni by jej rádi zachovali, druzí naopak zrušili. Právě ti často argumentují přílišnou nebezpečností vysoké rychlosti a v poslední době také zbytečnými emisemi, které rychle jedoucí auta vypouští. Podle německého automobilového závodníka a pilota F1 jsou právě argumenty o emisích a bezpečnosti důležité a měly by být vyslyšeny.

Přečtěte si také:  Neomezená rychlost na německých dálnicích bude možná minulostí

Vettel se tak vyjádřil v rozhovoru pro magazín Auto Motor und Sport, kde řekl mimo jiné, že rychlostní omezení na dálnicích by rozhodně mělo být samozřejmostí. Obzvlášť proto, že snižuje emise uhlíku a zároveň činí německé dálnice bezpečnějšími.

„Neomezená rychlost na německých dálnicích skončí, a já z toho nemám radost,“ zní z úst šéfa Audi

Možná se to zdá od někoho, koho rychlost fakticky živí, jako zvláštní názor, ale Vettel jej dále vysvětlil takto: „Nejde o nějaké osobní pocity. Je potřeba se podívat na celkový obraz dálnic. Omezení rychlosti by ušetřilo asi dva miliony tun CO2. A navíc by byly silnice bezpečnější. V Německu dochází k nehodám, které se stávají jen proto, že není omezená rychlost. Pokud by tedy omezení zachránilo jen jeden lidský život, není zbytečné.“

Přečtěte si také:  Evropský parlament se chystá prosadit v evropských městech maximální rychlost 30 km/h

O omezení maximální rychlosti pak kromě Vettela otevřeně mluví také někteří němečtí politici, ale i němečtí výrobci aut. Naposledy se k tomu vyjádřil Markus Duesmann, šéf automobilky Audi. Ten potvrdil, že toto omezení rozhodně přijde, ale dvakrát nadšený z toho není. Kdy ale přijde, zatím není jasné.

Sebastian Vettel v roce 2021
Sebastian Vettel na Velké ceně Maďarska 2021 | Autor: Givemesport – původní foto, CC BY-SA 4.0, Odkaz
Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek