Řidička nedala přednost nákladnímu autu. Díky pohotové reakci policejní hlídky nehodu přežila

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Policie ČR - 19. 5. 2022 0

Policejnímu heslu „Pomáhat a chránit“ se někteří vysmívají. Jiní mu přezdívají „Měřit a pokutovat“. Ovšem policejní hlídka z Kutnohorska dokázala, že rozhodně pomoci a ochránit umí. Díky jejich bleskové reakci přežila řidička nehodu, kterou svým nedostatečným věnováním se provozu způsobila.

Nedala přednost

K velmi vážné dopravní nehodě došlo 10. března u obce Drobovice. Policisté tam původně byli jen jako dohled nad provozem, ale nakonec zachránili život řidičce, která ji způsobila. Dostatečně se totiž při vyjíždění z vedlejší na hlavní nerozhlédla a vjela přímo před projíždějící nákladní auto. Náraz byl silný, řidič náklaďáku ani neměl moc času na nějakou reakci.

Přečtěte si také:  Důchodce nedal přednost policejnímu autu jedoucímu pod majáky. Zranil sebe a tři policisty

K nehodě došlo přímo před zraky policistů. Jeden z nich okamžitě běžel pomoci řidičce, druhý zavolal kolegy, hasiče a záchranku. Náraz převrátil Škodu Fabii na bok a v jejích troskách zůstala zaklíněná řidička, která navíc upadla do bezvědomí. „Jeden z policistů okamžitě odstranil poškozené čelní sklo, aby se k ženě dostal a začal s poskytováním první pomoci a uvolněním dýchacích cest. Po chvíli řidička nabyla vědomí a policisté spolu s dalšími svědky nehody začali řidičku z vozu vyprošťovat. Pod převráceným vozem, který museli společnými silami nadzvednout, měla totiž zaklíněnou ruku,“ popsala situaci po nehodě policejní tisková mluvčí Vlasta Suchánková.

O další zásah už se postarali hasiči s hydraulickými nůžkami, kteří fabii ustřihli střechu, aby bylo možní řidičku dostat z vraku ven. I díky rychlému zásahu policistů a následné práci hasičů nakonec 61letá řidička nehodu přežila.