Důchodce nedal přednost policejnímu autu jedoucímu pod majáky. Zranil sebe a tři policisty

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 7. 5. 2022


Reagovat správně na blížící se sirénu hasičů, policistů či záchranářů je klíčové. Ostatní řidiči jim musí umožnit hladký průběh, neměli by jim překážet a už vůbec jim nesmí vjíždět do cesty. Nic z toho ale neudělal 67letý senior ve Škodě Scala, který vjel přímo před policejní auto se zapnutými majáky a sirénou. Výsledkem je děsivě vypadající nehoda, která si naštěstí vyžádala jen lehká zranění.

K nehodě došlo 1. května po obědě na Kladensku. Tříčlenná policejní hlídka byla na cestě k případu, ve kterém mělo jít o život. Tam už ale nedojeli. Na jedné z tamních křižovatek jim nedal přednost řidič Škody Scala, který jel od obchodního centra.

„Řidič služebního vozidla se snažil střetu zabránit tím, že strhl řízení vpravo, ale i přesto došlo k nárazu do vozidla scaly. Následně policejní vůz setrvačností pokračoval vpravo přes vyvýšený obrubník do travnatého prostoru, kde narazil ještě do dvou menších stromků. Škoda Scala byla po nárazu odmrštěna směrem na Smečno a otočila se o 45 stupňů. Navíc se u tohoto auta odlomilo kolo, které se kutálelo taktéž na Smečno a skončilo na přilehlém parkovišti, kde poškodilo odstavenou Škodu Octavii,“ popsala nehodu krajská policejní tisková mluvčí Michaela Richterová.

Při nehodě byl zraněn jak viník, tak tři mladí policisté. Všichni byli převezeni do kladenské nemocnice, dechové zkoušky u řidičů vyšly s negativním výsledkem. To, proč řidič vjel přímo před policejní auto musí zjistit vyšetřovatel.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru