Ferrari 458 Speciale nehoda 1

Řidič v Karlových Varech nezvládl Ferrari a srazil sloup veřejného osvětlení

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Policie ČR - 21. 6. 2022 0

A zase ta rychlost, chtělo by se říct. Tentokrát si naštěstí nevyžádala žádné zranění, ale škoda je i přes – na pohled nevelkou nehodu – opravdu vysoká. Důvodem je fakt, že tu rychlost nezvládl řidič Ferrari 458 Speciale.

Přečtěte si také:  Jako z akčního filmu. Honička Ferrari 812 Superfast a SEATu Leon Cupra skončila nehodou, výbuchem a zničenými auty

K nehodě došlo v pátek 17. června před půl osmou ráno v Karlových Varech. Dle výsledků policejního vyšetřování nepřizpůsobil řidič rychlost svého vozu, dostal smyk, vyjel mimo silnici a zastavil se o sloup veřejného osvětlení. Při nehodě se nikomu nic nestalo, ovšem policisté odhadli škodu na 2,1 milionu korun. Řidič podle policistů nejel opilý ani pod vlivem drog. Na místě s ním vše vyřešili blokovou pokutou.

Dostat smyk s tímto konkrétním modelem není nic těžkého. Vždyť je poháněn přeplňovaným osmiválcem o objemu 4,5 litru, který je naladěn na 605 koní a 540 Nm. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne 458 Speciale i díky sedmistupňové dvou spojkové převodovce F1 za tři sekundy. Na 200 km/h to zabere jen 9,1 sekundy a maximální rychlost je 325 km/h.