Ferrari 812 Superfast

Jako z akčního filmu. Honička Ferrari 812 Superfast a SEATu Leon Cupra skončila nehodou, výbuchem a zničenými auty

Autor: Anina Russová - Zdroj: JDN - Foto: Ferrari - 20. 2. 2022


Pokud jste někdy měli tu čest s nějakým na první pohled sportovním a výkonným autem, určitě jste zažili zvýšený zájem kolegů řidičů ve slabších, ale sportovně laděných vozech. Často tito kolegové zkoušejí vyvolat malý silniční závod, alespoň na semaforech. Jak moc hloupé je kývnout na účast v takovém porovnávání ega, to ukazují záběry nehody, ke které došlo na izraelské dálnici.

Do pouličního závodu se tam pustil řidič Ferrari 812 Superfast a SEATu Leon Cupra. Záběry ukazují obě auta v poměrně rychlém tempu, kterak podjíždějí ostatní auta pravým jízdním pruhem. Na chvíli se pak z dohledu ztratí, ale jen o pár sekund později se zase objevují. Samotná auta vidět nejsou, ale místo nich nejde přehlédnout velkou ohnivou kouli a hned poté spoustu kouře.

Řidič auta s kamerou, která vše zaznamenala, projede kolem nabouraného Leonu, jehož posádce jistě pomohli další řidiči, a dojel až k nabouranému Ferrari. Děsivé je, že italský supersport, respektive to, co z něj zbylo, se zastavil až o několik desítek metrů dál. Byl notně poškozený, měl aktivované airbagy, ale řidič zůstal zjevně vcelku a nejspíš i v pořádku. Jeho výraz ale mluví za vše, naprosté zoufalství a zmar.

Na izraelských webech (např. zde) se objevila řada videí, a hlavně fotek z nehody. Na těch je vidět, že SEAT zcela přišel o celou přední část. Včetně motoru. Je to skoro k neuvěření, že při nehodě nikdo nezemřel a nikdo nebyl vážně zraněn. Oba řidiči utrpěli lehká zranění a odmítli ošetření a transport do nemocnice. 

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru