Ačkoliv při pohledu z okna ven nejsou po sněhu ani památky, zima je tady. Dokonce už i oficiálně, protože první zimní den 21.prosince byl už před devíti dny. A proč o tom mluvím? Audi je totiž jednou z průkopnických automobilek nabízejících do svých sériových aut pohon všech kol, který je neocenitelným pomocníkem právě hlavně v zimě. Jasně, s letošními oslavami 40 let pohonu všech kol u automobilky Subaru se to srovnat nedá, ale i tak je to velký úspěch.

Audi poprvé pohon všech kol s názvem quattro představilo na autosalonu v Ženevě v roce 1980 v modelu Audi quattro a o rok později ho začala prodávat. Quattro je tedy na trhu už téměř 32 let. V roce 1986 automobilka přišla s velmi povedenou reklamou, v níž nám automobilka ukázala, co všechno a jak dokáže jejich doutníkový model Audi 100 s pohonem všech kol.

Nevěřili byste (a já ani nevěřím) tomu, že tahle stařička Audi 100 vyjela skokanský můstek až nahoru! Reklama měla takový úspěch, že jí Audi v roce 2006 v rámci oslav 25 let svého pohonu quattro natočila znovu, tenkrát s Audi A6. Podívejte se na obě.

A protože se samozřejmě nikdy nejí nic tak horké, jak se to uvaří, podívat se můžete také na záběry toho, jak se reklama točila.