Porsche představuje dalších TOP 5 modelů, tentokrát s nejlepším zrychlením

Autor: Pavel Srp - 23. 3. 2018


Porsche představuje další pětici výjimečných modelů v novém videu. Tentokrát představí auta s nejlepším zrychlením. Tipnete si, které modely to jsou?

TOP5 Porsche videa jsou krátké spoty, které představují to nejlepší, co tato německá automobilka vyprodukovala. V tomto posledním videu se díky srovnání toho nejlepšího zrychlení můžeme logicky těšit na moderní modely, které mají často přeplňované motory se stovkami koní výkonu i točivého momentu.

Páté místo má ale auto s atmosférickým motorem V10. Možná už tušíte, že je to epické Porsche Carrera GT. To dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za velmi těžce představitelných 3,9 sekundy, ale z této pětice je nejpomalejší! Těsně před ním skončil novodobý kombík Panamera Turbo S E-hybrid Sport Turismo, který tuto disciplínu zvládne jen za 3,4 sekundy. Třetí místo je vyhrazeno pro „obyčejné“ Porsche 911 Turbo S poslední generace, které ale zvládne zrychlit z 0 na stovku za úctyhodných 2,9 sekundy. O desetinu rychleji to přesto umí Porsche 911 GT2 RS, které drží druhou příčku. A které Porsche je to úplně nejrychlejší?

Pokud jste sázeli na nástupce Carrery GT, trefili jste se. Tím opravdu nejrychlejším modelem Porsche je hybridní 918 Spyder. To totiž zrychlí z 0 na 100 km/h za těžko představitelných 2,6 sekundy. Zvládne to tak rychle i díky kombinaci 4,6litrového benzinového osmiválec s výkonem 447 kW/612 koní a dvou elektromotorů s výkonem 210 kW/286 koní. Celkový výkon pohonné soustavy tak je 652 kW/887 koní a točivý moment vrcholí 1280 Nm.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru