Zrychlení Porsche 911 GT2 RS z klidu na maximum bere dech, podívejte se na video

Autor: Anina Russová - 13. 11. 2017


Porsche se snažilo svou velmi ostrou novinku ututlat co nejdéle, ale jak už to tak bývá, nepodařilo se. Už před oficiální premiérou jsme tedy věděli, jak bude nové 911 GT2 RS vypadat, ale měli jsme také alespoň nějakou představu o tom, jaké bude po technické stránce. Jenomže realita nakonec ukázala, že všechny představy a odhady byly vlastně značně zkreslené…

Tohle superporsche pohání 3,8litrový, dvěma turbodmychadly přeplňovaný plochý šestiválec. Motor vychází z 911 Turbo S, ale větší turbodmychadla a systém ostřikování mezichladiče stlačeného vzduchu vodou. Výsledný výkon se zastavil na hodnotě 700 koní a točivý moment na 750 Nm.

Není se tedy asi čemu divit, že se GT2 RS stalo rekordmanem na Nürburgringu a vzalo slova i takovému velikánovi, jakým je Walter Röhrl.

Viděli jsme, jak to tahle bestie umí na okruhu, ale zatím jsme neviděli, jak zrychluje. Víme, že z 0 na 100 km/h to zvládne za 2,8 (!) sekundy, ale vlastně si to neumíme ani představit. A už vůbec si neumíme představit, jak to vypadá, když se tahle německá střela rozjede až na 342 km/h. Je to neuvěřitelné!

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru