Driftující Porsche Carrera GT v Monaku – video

Autor: Pavel Srp - 1. 2. 2017


Porsche Carrera GT je předchůdcem Porsche 918 Spyder. V jejích útrobách nenajdete žádná turba, žádné elektromotory, prostě nic „zbytečného“. Je to čistokrevný sporťák s atmosférickým desetiválcem! A zní úžasně!

Pohání ho uprostřed umístěný benzínový motor V10 o objemu 5.7 litru, jehož výkon je 450 kW/612 koní v 8 000 ot./min (červené pole začíná u 8 400 ot./min) a točivý moment 590 Nm při 5 750 ot./min. Pohon zajišťují kola zadní nápravy přes manuální šestistupňovou převodovku. Ačkoliv jde již o starší auto, vždyť se přestalo vyrábět už před 10 lety, jeho dynamické schopnosti jsou i dnes působivé. Maximální rychlost 330 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy. A co, když vám prozradím, že z 0 na 200 km/h to trvá jen 9,9 sekundy?

Je radost, když s takovým autem někdo jezdí. Přiložené video nám přesně tohle ukáže, navíc nepůjde o žádnou opatrnou jízdu s nízkými otáčkami, aby se autu nic nestalo. Pěkně naopak. Řidič s ním nejen projede Monako, ale vyrazí také do hor nad něj. A zatáčky? Ty projíždí dveřma napřed… Jak se při tom asi cítí? Na to se můžete „podívat z jeho pohledu“! ;)

Za volantem Porsche Carrera GT sedí Raul Marchisio, závodní jezdec rallye počátku 90. let minulého století. Aktuálně šéfuje pobočce RM Cars v Monaku. S volantem to velmi dobře umí, vždyť mu při jeho závodní kariéře rukama prošly takové skvosty jako například Audi S2 Coupé, Ford Escort RS Cosworth, Renault Clio Williams, ale také několik vozů Lancia Delta Integrale.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru