V rámci bezpečnosti provozu často slýcháme o tom, že bychom měli být jako řidiči hlavně ohleduplní a trpěliví. Vzhledem k tomu, jak je v posledních letech doprava hustá, stále rychlejší a také nebezpečnější, je to někdy velmi těžké. Přesto záběry z přiloženého videa ukazují, že neudržet nervy na uzdě se rozhodně nemusí vyplatit.

Video začíná úplně klidně pohledem na ulici, kde se v tu dobu pohybuje jen pár lidí. To podstatné se začne dít v čase 0:32, kdy se v záběru objeví muž v černém s taškami a pomaleji jedoucí odtahovka. Během chvilky se za ní objeví také černé audi, jehož řidič za onou odtahovkou zjevně nechtěl jet. K předjíždění si ale vybral špatné místo a manévr absolutně nezvládl.

Problém byl nejspíš v tom, že neodhadl délku a šířku odtahového vozu a ve chvíli, kdy jej chtěl předjet a šlápl na plyn, naboural do jeho zadního rohu. Pak už to byla jen ukázka toho, jak fungují fyzikální zákony. Auto se částečně vzneslo do vzduchu a několikrát se přetočilo.

Přečtěte si také:  Neudrželi nervy na uzdě. Potyčka na parkovišti skončila bouráním do druhého auta

A to je také chvíle, kdy je podstatný onen muž v černém s taškami. Právě na něj se totiž audi v kotrmelcích řítilo. Všiml si toho celkem pozdě, přesto ale stačil zareagovat tak, jak v nejlépe mohl. Zahodil tašky a dal se na útěk. To mu zcela jistě zachránilo život. Co z toho plyne? Vnímejme své okolí a hlavně za každých okolností udržme nervy na uzdě.