operativni-leasing-autobazar

Největší české autobazary zlevňují auta ve své nabídce

Autor: Radim Plachý - Zdroj: AURES Holdings, Auto ESA - Foto: Auto ESA - 28. 7. 2022


V posledních měsících raketově rostou ceny všeho, máme největší inflaci za posledních několik desítek let. Růst cen se ve velkém projevuje i na nových a ojetých autech, jejichž ceny meziročně rostou o desítky tisíc korun. Dva velké české autobazary se teď ale rozhodly zlevnit tisíce svých ojetých aut.

„Ceny ojetých vozů poslední dva roky rostly o 15 – 20 % ročně,“ přibližuje situaci na trhu největší český prodejce ojetin AURES Holdings. „Hlavním důvodem byl zvýšený zájem o ojeté vozy a nedostatek nových aut. Pokud jde o důvody, jde hlavně o vliv koronavirové pandemie, kvůli které se zastavovala výroba nových aut a také omezovalo cestování hromadnou dopravou ve prospěch cestování osobními auty.“ Svůj podíl na tom podle něj má i obava z přechodu na elektromobilitu, protože Češi si chtějí ještě pořídit automobil s klasickým motorem bez jakékoliv elektrifikace.

Přečtěte si také:  Stočené kilometry má v Česku dle průzkumu skoro 11 % ojetin. Ve střední a východní Evropě jde o běžnou praxi

Zákaz spalovacích motorů je ale zatím ještě naštěstí daleko, nových aut se bude týkat od roku 2035, u těch ojetých se mluví o roce 2050. Automobilky ale nebudou čekat na tento termín a své nové modely postupně představují jako elektrické. Spousta nových generací dnešních automobilů už vyjede jen s čistě elektrickým pohonem.

Úroveň bezpečnostních prvků a komfortu u ojetin za posledních 30 let rapidně vzrostla

Ceny nových aut ale i kvůli neustále se zpřísňujícím předpisům o tom, co musejí mít, čím musejí být vybavené, ale i kvůli problémům ve výrobě zdražují. A navíc nejsou. Zákazníci se tedy častěji rozhodují koupit ojeté vozy, ale i těch je málo. A vysoká poptávka jejich ceny také zvyšuje. To se ale může alespoň nakrátko změnit.

Autobazar Auto ESA se rozhodl zlevnit některé vozy. Mluví o více než 1300 autech a minimálně 20tisícové slevě na auto. „Jsme si vědomi, že každý se potřebuje nějakým způsobem přepravovat do práce, za rodinou nebo třeba vyjet na výlet či dovolenou,“ říká Filip Kučera z Auto ESA a dodává: „Ne všichni si mohou dovolit koupit nový vůz a hledají levnější alternativu. Bohužel i ceny ojetin za poslední rok stouply o více než 15 % a tím klesla jejich dostupnost. Právě pro tuto cílovou skupinu jsme se rozhodli zlevnit vozy v ceně od 120 000 Kč.“

Přečtěte si také:  Ford Ranger Raptor už má české ceny. S šestiválcem startuje na 1,8 milionu korun

Podobně to vidí i v AURES Holdings. „Chceme podpořit trend zpomalování růstu cen ojetin a proto jsme se rozhodli po delší době k větší slevové akci. Z naší celkové nabídky dvanácti tisíc vozů jsme zlevnili 4000 aut celkem o 40 milionů korun,“ říká Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva. Letní slevy se v AURES Holdings týkají třetiny nabízených vozů. Slevy jsou reakcí na dosavadní růst cen a jeho stagnaci v poslední době.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek