Před časem jsme vám ukazovali dost brutální video z Los Angeles, které je proslulé agresivními řidiči. To Kanada je na tom – alespoň co do pověsti řidičů – zcela odlišně. Traduje se, že tamní šoféři jsou slušní, k sobě ohleduplní, dodržují předpisy a jen málokdy se nechají vytočit. Kdyby vás zajímalo proč, tak protože karma si je pak umí najít až překvapivě rychle.

Důkazem tohoto tvrzení je situace, do které se dostal jeden z kanadských řidičů. Jeho počínání bylo zachyceno v provincii Britská Kolumbie, kterou najdete na jihozápadě Kanady. Všemu předcházelo nějaké lehčí nedorozumění, které ovšem mělo dost drsnou dohru. Vše natáčí spolujezdkyně z auta, jehož řidič měl s naším „hlavním hrdinou“ ony neshody. Podle diskuze pod videem ale nešlo o nic závažného.

Takhle to vypadá, když někomu za volantem přeskočí. Řidič použil auto jako zbraň

Jenomže šoféra v černém Chevroletu Cruze to vytočilo a nenapadlo ho nic lepšího než posádce druhého auta dost sprostě nadávat. Jenomže si k tomu stáhl okno a místo toho, aby se díval před sebe, výhružně s těmi nadávkami pozoroval onu posádku auta. A to byla velká chyba.

Tím, že přestal sledovat to, co se děje na silnici před ním, nevšiml si, že provoz houstne a auta zastavují. Sekundu po poslední nadávce tak naboural auto, které před ním zastavilo. A rozhodně ne málo.

Posádka auta, která vše natáčela, se samozřejmě začala smát a my se vlastně nedivíme. Ne moc často je k vidění taková rychlost „karmy“. Je velké štěstí, že se nikomu nic nestalo, nicméně tamní policie rozčíleného řidiče nakonec i zatkla. Přijde o řidičák a čeká ho zaplacení vysoké pokuty.