Věděli jste, že pojem „dopravní agresivita“ byl poprvé použit americkými médii v souvislosti s absolutním dopravním peklem, které vyvolávali, ale i zažívali řidiči v létě roku 1987 v Los Angeles? Ostatně, i dnes se říká, že nikde na světě nejsou řidiči tak agresivní, nevyzpytatelní a zuřiví, jako právě v L.A.

Vypadá to, že se toho od roku 1987 mnoho nezměnilo. Potvrzují to i videa, která se před pár dny objevila na internetu a která zachycují neuvěřitelnou bitku dvou řidičů. Je to jako scéna z nějakého akčního filmu, problém ale je, že je to realita. Hlavními aktéry jsou dva řidiči, jeden v BMW řady 7, druhý ve Fordu F-150. Obě auta jsou velká, těžká a výkonná. A mimochodem, BMW vypadá, že je moc hezky obuto. O to víc nechápeme jeho řidiče, kterému prostě muselo přeskočit.

Internetoví diskutéři, tedy hlavně ti, kteří byli při tom, se shodli na tom, že celou tu melu odstartoval městský ťukanec. Řidič Fordu měl v rámci silného provozu lehce popostrčit řidiče v BMW. Jenomže pak chtěl z místa nehody ujet. To si ovšem řidič limuzíny nechtěl nechat líbit, zatmělo se mu před očima a začal ten kolotoč, který si můžete prohlédnout na přiložených videích.

Řidič BMW jako smyslů zbavený neustále tlačil Ford mimo silnici. Nejen, že si úplně zničil auto, naboural jej a určitě dostala zabrat i technika, ale ještě u toho zvládl ohrozit několik dalších řidičů a dokonce i chodců.

Policie se celému případu začala věnovat po několika hodinách, co se video dostalo na internet a jen k tomu na twitteru dodala, že proběhlo zatčení a to za útok smrtící zbraní, tedy autem. Tipujeme to na řidiče BMW, jeho zkrat je totiž už opravdu přes čáru…