Ford_F-150_Raptor-Ford_Ranger_Raptor-Mercedes-Benz_X350d-Volkswagen_Amarok_V6_TDI-sprint-video

Ford F-150 Raptor, Ford Ranger Raptor, Mercedes-Benz X 350 d a Volkswagen Amarok: který pick-up je nejrychlejší?

Autor: Pavel Srp - 9. 10. 2019


Když si budete chtít koupit pick-up, asi vás nebude zajímat hlavně to, který nejlépe zrychluje a brzdí. I přesto to ale budete vědět, podíváte-li se na přiložené video. V tom si to v těchto disciplínách rozdají Ford F-150 Raptor, Ford Ranger Raptor, Mercedes-Benz X 350 d 4Matic a Volkswagen Amarok V6 TDI 4Motion.

Je to souboj mnoha rozdílných pohonných jednotek, protože srovnat se dají pouze dvě. Tyto pick-upy totiž pohání čtyřválec, šestiválce, ale i osmiválec. Kombinují navíc pohon na naftu, ale i benzin.

Pojďme se na jednotlivá auta podívat pěkně po jednom. A vezmeme to podle abecedy. Začneme Fordem F-150 Raptor. Jde rovnou o auto s tím největším motorem, protože pod přední kapotou má velký vidlicový osmiválec s objemem 6,2 litru. Jako jediný spaluje benzin a není přeplňovaný. Kola roztáčí silou 306 kW/411 koní a točivý moment vrcholí 585 Nm.

Oproti tomu další v pořadí – Ford Ranger Raptor – pohání naopak ten nejmenší motor z nabídky. Jeho dvoulitrový, dvěma turbodmychadly přeplňovaný motor má 157 kW/213 koní a 500 Nm.

A konečně zbývají dvě auta s třílitrovými, jedním turbodmychadlem přeplňovanými vidlicovými šestiválci. Mercedes-Benz X 350 d 4Matic i Volkswagen Amarok V6 TDI 4Motion mají stejný výkon 190 kW/258 koní, ale mají rozdílný motor. Volkswagen nabídne 580 Nm, Mercedes-Benz má o 30 Nm méně. A stejně je na tom Amarok i z pohledu dynamiky podle prospektů.

Jak to dopadne na dráze? Všechny čtyři pick-upy se utkají ve třech disciplínách. První bude sprint na čtvrt míle, druhou pružné zrychlení z 50 mil za hodinu (890 km/h) a nakonec třetí, kterou bude brzdění z rychlosti 70 mil za hodnu (112 km/h).

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru