2021-koncept-elektromobil-Mercedes-Benz_EQT-exterier- (4)

Elektromobilita je téma. Automobilky postupně ohlašují, že na ni budou přecházet a už dále nebudou vyvíjet ani nabízet auta se spalovacími motory. Mercedes-Benz naopak hlásí, že spalovací motory chce udržet v nabídce co nejdéle.

Přečtěte si také:  Němci nechtějí zákaz spalovacích motorů

Mercedes-Benz má v nabídce velké množství elektrifikovaných modelů, téměř v každé své modelové řadě nabízí plug-in hybrid (někdy jich je dokonce i více, případně lze volit mezi naftovým benzinovým) a neustále rozšiřuje i nabídku čistě elektrických modelů. Stále má ale i vcelku velkou nabídku spalovacích motorů, které chce udržet do té doby, dokud to bude dávat smysl.

Šéf německé automobilky Ola Källenius před nedávnem na „Future of the Car Summit“ uvedl, že spalovací motory bude Mercedes-Benz vyrábět dokud to půjde. „Nezvolili jsme žadné konkrétní termín, ale ve chvíli, kdy bude nová technologie dominantní, jsme připraveni spalovací motory přestat nabízet. Nebudeme váhat ani z nostalgických důvodů, abychom na novou technologii také 100% přešli,“ uvedl Källenius.

Nahradit spalovací motory plošně elektromobily není zatím možné. Jsou totiž oblasti anebo způsoby využití, kde to zatím nelze. Je to ovšem otázka času, než se i tento problém vyřeší. Ovšem i na poli paliv pro spalovací motory se dějí zajímavé věci, protože některé společnosti vyvíjejí syntetická paliva, jejichž emise CO2 jsou výrazně nižší než u dosavadních fosilních paliv.

Přečtěte si také:  Bosch tvrdí, že EU tlačí na elektromobilitu přespříliš. Existují prý i jiná řešení ke snižování emisí

Mimochodem, automobilka Mercedes-Benz plánuje v Číně společně se svým akcionářem, automobilkou Geely výrobu hybridních čtyřválců, které by měly být schopny provozu i po roce 2030. Tyto dvě společnosti už navíc společně přeměnily automobily značky Smart na čisté elektromobily.

Přidat komentář