Mercedes-AMG GT konečně oficiálně – foto + video

Autor: Jan Karlík - 10. 9. 2014


Včera večer se automobilka Mercedes-Benz konečně odhodlala po dlouhém napínání odhalit nový supersport, nástupce úžasného SLS AMG, nový Mercedes-AMG GT. Jak jste si jistě všimli, Němci tento model staví trošku bokem běžné modelové řady a z názvu automobilu se tak vytrácí jméno Benz, které je nahrazeno názvem sportovní divize AMG. S tímto pojmenování můžeme v blízké budoucnosti očekávat další vozy.

Budoucnost ale teď nechme stranou a pojďme se podívat na stuttgartského zabijáka Porsche 911. Mercedes slibuje zábavné a schopné auto na okruhu, které však zvládne každodenní užívání. Byli jsme napínáni už delší dobu, pomocí teaserů ve formě fotografií i videí, tak si připomeňme, co už víme.

Pod dlouhou kapotou pracuje zcela nový čtyřlitrový vidlicový osmiválec bi-turbo s označením M178. Tento agregát se bude v různých modifikacích objevovat i v dalších modelech značky, jako např. C63 AMG a nebo dokonce i v modelech značky Aston Martin. Točivý moment jednotky se suchou skříní je posílán na zadní kola prostřednictvím sedmistupňové dvouspojkové převodovky.

Některé technické prvky a řešení pak novým osmiválec opisuje od úžasného motoru z modelu A45 AMG.  V modelu AMG GT nabídne výkon 340 kW/463 koní a točivý moment 600 Nm. Tyto parametry vozu propůjčují dynamika se schopností zrychlit z nuly na sto km/h za 4,0 sekundy a jet rychlostí až 304 km/h.

Toto provedení je ale pouze základním modelem, k dispozici bude i Mercedes-AMG GT S s výkonem 375 kW/510 koní a točivým momentem 650 Nm. Díky silnější jednotce je verze S na stovce o 0,2 sekundy dříve a jede až 310 km/h. U obou provedení je nejvyšší rychlost elektronicky omezena. Rozdíl v těchto verzích není pouze ve výkonu pohonné jednotky jiné jsou také adaptivními tlumiče nebo samosvorný diferenciál.

Na první pohled se můžou technické údaje zdát vedle brutálního SLS AMG se 6,2-litrovým osmiválcem jako špatný vtip, v obou případech jsou totiž nižší. Nicméně je potřeba brát v úvahu rozdíl hmotností, který mluví jasně ve prospěch nového modelu, a to konkrétně o 80 kg. Základní verze váží 1 540 kg, pohotovostní hmotnost specifikace S činí 1 570 kg. Hmotnost je mezi nápravy rozložena v takřka ideálním poměru 47:53. Jako další vlastnost vozu zde máme plně variabilní výfukové klapky, díky kterým bude možno regulovat hlasitost vašeho průjezdu :-)

To je prozatím vše, co víme. Pro další informace a ceny sledujte naše stránky.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru