Jozef_Kaban-Volkswagen

Je to oficiální. Kabaň končí jako šéfdesignér, bude u Volkswagenu kreativním uměleckým ředitelem. Nahradí ho Andreas Mindt

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Volkswagen - 30. 1. 2023


Volkswagen nově obsadil klíčové pozice v oddělení designu. Andreas Mindt, aktuálně ředitel designu značky Bentley, převezme od 1. února 2023 vedení designu značky Volkswagen. V této funkci nahradí Jozefa Kabaně, který byl jmenován kreativním uměleckým ředitelem značky Volkswagen a bude přímým podřízeným člena představenstva značky Volkswagen odpovědného za technický vývoj. Jozef Kabaň bude v rámci svého nového pověření připravovat pro značku Volkswagen řešení budoucí mobility ve spolupráci se střediskem Volkswagen Group Future Center Europe v Postupimi. Neoficiálně se tato informace dostala do světa už v předminulém týdnu.

Kai Grünitz, člen představenstva značky Volkswagen odpovědný za technický vývoj: „Jozef Kabaň jako šéfdesignér značky Volkswagen ukázal, že design je víc než jen tvarové řešení jednotlivých modelů. Svým designovým stylem již významně ovlivnil celou naši produktovou řadu. Ve své nové roli kreativního uměleckého ředitele bude úzce spolupracovat se střediskem Future Center v Postupimi. Jménem představenstva mu děkuji za jeho nadšené působení na pozici šéfdesignéra. Současně mám radost, že se nám v osobě Andrease Mindta podařilo pro naši značku získat uznávaného designéra z koncernu Volkswagen s mezinárodními zkušenostmi. Andreas Mindt bude utvářet designový styl značky Volkswagen v nadcházející, rozhodující fázi transformace. Těším se na vzájemnou spolupráci.“

Andreas Mindt zahájil svou kariéru v koncernu Volkswagen v roce 1996 po studiu designu na vysoké odborné škole v Pforzheimu. Do roku 2014 zaujímal různé pozice u značky Volkswagen. Přitom se podílel mimo jiné na designu první generace modelu Tiguan a vnějším designu Golfu 7. generace. V letech 2014 až 2021 nesl odpovědnost za nové směřování vnějšího designu vozů Audi: od Audi A1 až po Audi e-tron GT a od Audi Q3 až po Audi Q8. Od roku 2021 utvářel jako ředitel designu značky Bentley její nový designový styl, který byl představen loni v létě s modelem Bentley Batur.

Andreas Mindt
Andreas Mindt | Foto: Volkswagen

Jozef Kabaň (úvodní foto) vystudoval produktový a průmyslový design na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě (Slovensko) a v roce 1997 získal titul Master of Art v oboru automobilový design na londýnské Royal College of Art. V roce 2019 mu byl navíc udělen titul Dr. h. c. Již v roce 1993 zahájil svou kariéru v designérském oddělení značky Volkswagen a mimo jiné se podílel na tvorbě designu modelu Bugatti Veyron. V roce 2003 přešel jako vedoucí vnějšího designu ke značce Audi. V letech 2008 až 2017 byl šéfdesignérem značky Škoda. Po třech letech v roli šéfdesignéra dvou automobilových značek mimo koncern Volkswagen se v roce 2020 vrátil zpět ke značce Volkswagen jako vedoucí designu.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru