Ať se nám to líbí nebo ne, SUV prostě vládnou automobilovým trhům napříč celým světem. Prakticky každá značka alespoň jedno nabízí a ta, která ne, k tomu buď směřuje nebo je podle některých předurčená k zániku. Svým způsobem mají možná pravdu, protože svá SUV už představilo Lamborghini, Maserati, ale i Rolls-Royce. Ovšem vypadá to, že ne všichni se chtějí dát cestou těchto automobilových mamutů.

Mezi takové patří i automobilka Bugatti. Ta sice jednu dobu nadhodila možnost existence vlastního SUV, ale před pár dny byla tato možnost zcela pohřbena. Měl se tak vyjádřit sám šéf automobilky Stephan Winkelmann. Ten přímo řekl, že sice nejspíš vznikne další model, ale rozhodně to nebude jen jednoduchá kopie Chironu a v žádném případě to nebude SUV.

Měl se dokonce vyjádřit v tom smyslu, že žádné SUV by nemohlo splňovat kvality a historii značky Bugatti. S tím jistě nejde než souhlasit. No, umíte si snad představit něco, co je byť jen podobné modelu Chiron na zvýšeném podvozku? Vždyť by to byla dehonestace všeho, co Bugatti znamená.

A čeho se tedy dočkáme? To je v tuto chvíli hodně těžká otázka. Některé spekulace mluví o tom, že by mělo jít o model, který kombinuje Chiron a Divo. Ale jistě to bude velkolepé, protože letos značka slaví 110 let, a to si nějakou novinku, byť zatím třeba jen v podobě konceptu, zaslouží.