Co se vám jako první vybaví, když se řekne Bugatti Chirón? Předpokládáme, že to bude rychlost. Ovšem ta právě v případě tohoto extrémního super auta dostává úplně jiný rozměr, než na jaký jsme zvyklí. 300 km/h je pro něj úsměvné. Ve 350 km/h už se možná trošku zadýchá, ale zvládne i více než 400 km/h, což dokáže i přiložené video.

Natočeno bylo na Floridě, v místě, kde dříve přistávaly raketoplány vracející se z vesmíru. Jde o přistávací trať dlouhou více než čtyři kilometry, což je dost na to, aby auto mohlo ukázat, co v něm je. A že toho díky šestnáctiválci se čtveřicí turbodmychadel a výkonem 1500 koní dokáže předvést opravdu hodně… Nevěříte? Pak si video pusťte, přesvědčí vás samo.

Řidič Chironu zvládl na těch více než čtyřech kilometrech rychlost pro nás dost nepředstavitelných 420 km/h. Osobně něco takového asi nikdy nezažijeme, ale husí kůži máme i takto zprostředkovaně. A to tato rychlost není maximum, které Chiron podle zástupců značky zvládne.

Vše je prý limitováno hlavně pneumatikami, které zatím nevydrží to, co by bylo pro Chirón a jemu podobným potřeba. I to by se ale mělo změnit. Michelin prý pracuje na pneumatikách, které zvládnou (alespoň po omezený čas) rychlost až 500 km/h, ale vývoj je teprve na začátku.