Jednotlivé státy světa přistupují v rámci ochrany proti koronaviru k různým opatřením. Součástí těchto zásahů do běžného života nás všech je ve většině zemí také nějaký způsob karantény. I u nás bychom měli vycházet jen v nejnutnějších případech. Lidé mohou do obchodu, do práce a občas na malou zdravotní procházku. Omezenou práci ohlásila i policie, ale jak se ukázalo, někteří řidiči toho zneužívají a chovají se na silnicích tak, jako kdyby policie ani neexistovala.

Svou existenci naopak velmi důrazně připomíná indická policie. Právě v Indii totiž byl 25. března vyhlášen nouzový stav a také plošná karanténa. Lidé tam nesmějí ani do práce, mohou jen na nezbytný nákup. Někteří tamní řidiči, ať už rikš nebo skútrů, si ale z vládních nařízení těžkou hlavu nedělají a stále vyrážejí na cesty. Na to tamní policie rozhodla zareagovat.

Odklad placení pokut i zákaz výjezdu za hranice. Korona virus dopadá i na řidiče

Policisté moc dobře ví, že někteří jsou v zemi tak chudí, že případnou pokutu opravdu řešit nebudou, proto příslušníci v oblastech Nového Dillí, Bombaje a státu Kerala místo plácaček vzali do rukou obušky a rákosky. Asi už tušíte, že řidiče prostě trestají ručně. A vůbec si s nimi nelámou hlavu. Zapomeňte na symbolické poplácání jako trest za porušení karantény, policisté dávají motoristům pořádně do těla!

Ovšem, ne všichni jsou takto agresivní. Někteří místo bití sahají po jiných fyzických trestech, třeba nechávají řidiče dělat dřepy nebo kliky. 🙂 Těžko říct, jak takový postup funguje, ale dle různých diskuzí na sociálních sítích nejde v Indii o žádný nový trest. Tak jsou tamní motoristé možná zvyklí, ostatně, na videích je vidět, že si z toho moc velkou hlavu nedělají.