Jen před několika málo dny jsme vás informovali o tom, že policejní prezident v rámci zachování bezpečnosti jak řidičů, tak policistů nařídil omezené silniční kontroly. Už u jeho vyjádření, které proběhlo na jeho twitterovém účtu se na něj snesla vlna kritiky, která tvrdila, že řidiči by takovou informaci vůbec neměli mít, protože si pak budou myslet, že si na silnicích mohou dělat, co chtějí.

Jak to tak vypadá, někteří to tak opravdu vnímají. Na Zlínsku měli policisté plné ruce práce s řidičem, na něhož zavolali hlídku lidé, které při odjezdu od potravin, kde si koupil láhev alkoholu, málem přejel. Podle volajících jel muž v tmavém mercedesu, což vedlo policii ke zjištění, že řidič stejného auta jen chvíli předtím zastavil na tamní čerpací stanici, kde opilý vykřikoval, že si může dělat, co chce, protože jej policie během tohoto období nemůže zastavit. Hodně se ale spletl.

Přehled všech opatření kvůli koronaviru, která se dotýkají řidičů

Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie k tomu řekla: „Muž se snažil policistům vysvětlit, že ho zastavovat nesmějí a zpočátku se odmítl podrobit dechové zkoušce. Po chvíli si to ale rozmyslel. Výsledná hodnota byla 1,99 promile alkoholu, při opakované dechové zkoušce potom 2,02 promile. Na otázku, zda řidič před jízdou požil nějaké drogy, odpověděl, že nikoli, výsledek testu byl ovšem pozitivní na amfetamin. Policisté dvaatřicetiletému řidiči zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali.“

Dalšího opilého řidiče museli řešit policisté v Brně. Zajímavé je, že policejní hlídka opilce ani nemusela zastavit, protože to vzhledem k zoufalému stavu auta raději udělal sám, když zjistil, že se mu auto naklání na jednu stranu. Není se co divit, na jedné straně auto zcela přišlo o pneumatiky a částečně dokonce o disky. Policistům řidič pak tvrdil, že nic moc nepil a jeho totožnost si mají najít na googlu.

Ministr vnitra Jan Hamáček v rámci vládních opatření ale vyzval policejního prezidenta, aby hlídky na silnice vrátil. Češi podle něj jezdí zbytečně a nařízený omezený pohyb osob tak porušují. Článek na toto téma si můžete přečíst níže. Policisté pak upozorňují, že se pro řidiče nic moc nemění. Pravidla provozu a zákony pro ně platí stále a oni jsou stále v ulicích, aby na to dohlíželi.

Ministr vnitra si myslí, že řidiči jezdí zbytečně. Chce zpět policejní kontroly. Už tento víkend