Policie sice nemusí nutně provádět silniční kontroly, ale připomněla, že v ulicích vidět bude

Autor: Anina Russová - Zdroj: Policie ČR - Foto: Policie ČR - 16. 3. 2020


Včera jsme vás informovali o tom, že policejní prezident oficiálně vyzval své policisty, aby nutně neprováděli silniční kontroly řidičů. Jde o bezpečnost všech, jak jich samotných, tak právě řidičů. To vše kvůli stále šířící se epidemii koronaviru. Na twitterovém účtu policejního prezidenta se rozpoutala velká debata, v níž se řeší, jestli něco takového může policejní prezident vůbec zveřejňovat.

Policie nebude provádět silniční kontroly. Jsou to bagatelní činy

Řada lidí se totiž bojí, že toto vyjádření povede ke zvýšené koncentraci opilých, zdrogovaných či agresivních řidičů. Objevily se také obavy, že policie nebude na silnicích vidět vůbec a nastane minimálně dopravní apokalypsa. Nic takového se ale prý samozřejmě nestane.

V prvé řadě je potřeba brát v potaz fakt, že je vyhlášena tzv. karanténa a na silnicích by měl poměrně klid. Policisté už se ale také vyjádřili v tom smyslu, že doporučení policejního prezidenta samozřejmě budou respektovat, což však neznamená, že nebudou pracovat.

Na svém facebookovém účtu napsali: „Policie ČR v žádném případě nerezignuje na své úkoly vyplývající ze zákona, pouze tím reagujeme na aktuální situaci, která v ČR panuje. Policisté budou i nadále plnit své úkoly, budou pokračovat v dohledu nad veřejným pořádkem a bezpečností a plynulostí silničního provozu.“ Dále pak dodali: „Snížení frekvence kontaktů mezi policisty a občany nepovažujeme za ohrožení bezpečnosti země a apelujeme na osobní odpovědnost všech obyvatel, protože jen tak můžeme být tam, kde nás je nyní nejvíce třeba.“

Veškeré radary, ať už v majetku policie nebo obcí, jsou nadále v provozu. Městské policie napříč republikou omezují vyřizování přestupků. Pokud tedy dostanete pokutu, třeba za stěrač vozu, nejprve na policii zavolejte a zjistěte, jestli máte přestupek řešit teď nebo až v době, kdy budou ukončena vládní nařízení ohledně šíření koronaviru.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru