Kvůli koronaviru se nemohou konat automobilové srazy, burzy, ani další (nejen) autařská setkání. Rozhodla to vláda

Autor: Anina Russová - Foto: Pavel Srp - 10. 3. 2020


Dnes dopoledne má šířící se koronavirus další dopad na nás, fanoušky aut. Vláda zakázala všechny veřejné akce, na nichž se počítá s účastí 100 a více lidí. Vzhledem k tomu, že jsou Češi milovníky autařských setkání, je více než jasné, že v tuto chvíli je konec se všemi podobnými akcemi. Tedy, jen prozatím.

Nikdo totiž zatím neví, jak dlouho bude zákaz platit nebo jak dlouho se bude virus ještě takto šířit. Otázkou také je, jestli vláda časem nesáhne k ještě drastičtějším opatřením, která by zavřela i obchody. Zatím tedy musíme počítat s tím, že ty nejbližší automobilové akce budou zrušeny. Vzhledem k tomu, že sezóna bude teprve startovat, jde hlavně o veteránské burzy. První větší akce zaměřená na auta má proběhnout ještě tento měsíc. Jde konkrétně o Open Rallye, která by měla odstartovat 21. 3. 2020. Jestli ale nakonec proběhne, to je na rozhodnutí české vlády.

Pokud by vláda zákaz nějak výrazně prodloužila, mohl by se dotknout také třeba motoristické výstavy LEGENDY, jedné z největších motoristických akcí, které se u nás konají. Její pořadatel Lubor Kos se ovšem na svém facebooku už vyjádřil, že přípravy jsou stále v plném proudu a zatím se počítá s tím, že se za 10 týdnů LEGENDY odehrají.

Pokud jste organizátory podobného setkání, nezbývá vám nic jiného než sledovat aktuální vyjádření a nařízení naší vlády. Pokud máte akci naplánovanou až za pár týdnů, vydržte ještě s jejím rušením. Všechno se může během pár dnů zase zlepšit.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek