Ford Fiesta Van

Ford na veletrhu užitkových automobilů v Birminghamu: Fiesta Van a zabudovaný modem FordPass Connect

Autor: Tisková zpráva -   27. 4. 2018


Ford na veletrhu užitkových automobilů v britském Birminghamu představil novou Fiestu Van a pokročilé technologie z oblasti konektivity. Obě novinky by měly dále upevnit vedoucí postavení značky Ford na evropském trhu užitkových vozů.

S modelem Fiesta Van se Ford opět vrací do třídy městských rozvážkových automobilů založených na osobních modelech segmentu B. Fiesta Van se v nabídce zařadí po bok nejnovější generace modelů Ford Transit, k nimž patří také nový Transit Custom, Transit Connect a Transit Courier.

Ford zároveň oznámil, že první dva užitkové modely z jeho evropské nabídky budou k dispozici se zabudovaným modemem FordPass Connect, který provozovatelům pomůže zvýšit produktivitu a zároveň zpříjemnit řidičům práci. Vedle nové Fiesty Van nabídne tuto technologii také nový Transit Connect.

Značka vystavuje v Birminghamu rovněž ukázky svých inovativních řešení městské mobility, konkrétně Transit Custom plug-in hybrid z londýnské testovací flotily a koncepci doručovací služby „na posledním kilometru“. Novinkou je i atraktivní Ranger Wildtrak X.

Již tři roky v řadě je Ford nejprodávanější značkou užitkových vozů v Evropě. Prvenství si zatím drží i v roce 2018. Od začátku roku do konce března prodal 93 200 užitkových automobilů, což je pro značku nejlepší výsledek za první čtvrtletí od roku 1993.

Nová Fiesta Van

Nový Ford Fiesta Van konstrukčně vychází z oceňované nejnovější generace osobní Fiesty a je to stylový, kompaktní a hospodárný rozvážkový vůz pro firmy všech velikostí.

Paletu motorizací tvoří zážehové tříválce 1,1 l 63 kW/85 koní, 1.0 EcoBoost 92 kW/125 koní a vznětový motor 1.5 TDCi ve variantách 63 kW/85 koní a 88 kW/120 koní.

Ve třídveřové karoserii se nachází praktický nákladový prostor o objemu přibližně 1,0 m³. Délka ložné plochy činí bezmála 1,3 m a užitečné zatížení je přibližně 500 kg. Kabinu dělí od nákladového prostoru celoplošná přepážka s kompozitovou konstrukcí. Na podlaze pokryté odolnou pryžovou krytinou se nacházejí čtyři oka pro upevnění nákladu.

Kabina nové Fiesty Van kombinuje promyšlené a komfortní pracoviště řidiče s atraktivními a odolnými materiály. V nabídce výbavy na přání nechybí Ford SYNC 3, nejnovější komunikační a zábavní systém značky Ford.

Přečtěte si také:  Toyota ukázala pátou generaci modelu Prius. V Evropě bude jen jako plug-in hybrid

První vozy budou dodány zákazníkům na podzim. V České republice se s prodejem tohoto modelu zatím nepočítá.

Konektivita FordPass Connect i pro užitkové modely

V rámci své strategie zavádění konektivity založené na mobilním datovém připojení napříč modelovou řadou Ford oznámil, že první dva užitkové modely z jeho evropské nabídky, novou Fiestu Van a nový Transit Connect, bude možné objednávat se zabudovaným modemem FordPass Connect.

FordPass Connect umožňuje proměnit vůz v pojízdný Wi-Fi hot-spot až pro 10 zařízení a zefektivnit plánování tras díky službě Live Traffic, která do navigace SYNC 3 přináší dopravní informace v reálném čase.

FordPass Connect dále otevírá možnost využívat specifické funkce mobilní aplikace FordPass:

  • Upozornění na kondici vozu v případě, že je zapotřebí navštívit servis například kvůli nízké hladině oleje, prasklé žárovce atd.
  • Informace o stavu vozu – hladina paliva v nádrži, tlak v pneumatikách, případná aktivace alarmu atd.
  • Dálkové odemykání a zamykání
  • Informace o poloze – pomůže najít vůz například na rozlehlém parkovišti

Aplikace FordPass je natolik flexibilní, že se provozovatelé několika vozů mohou rozhodnout, zda chtějí sledovat všechny vozy ze své flotily prostřednictvím jednoho účtu FordPass, nebo je mít rozdělené do několika účtů.

FordPass Connect je výbava na přání. Zabudovaný modem bude připojen při předání vozu zákazníkovi. Tato technologie bude na vybrané trhy uvedena v průběhu roku 2018, další trhy budou následovat v roce 2019.

Služba Live Traffic je bezplatná první dva roky od pořízení nového vozu Ford vybaveného systémem SYNC 3 s navigací. Po uplynutí této lhůty podléhá licenčnímu poplatku.

Wi-Fi Hot-spot (až 4G) zahrnuje bezplatné zkušební období čerpání dat, které začíná okamžikem aktivace a vyprší na konci třetího měsíce nebo po vyčerpání 3 GB dat, podle toho, co nastane dříve. Poté je vyžadován datový tarif u společnosti Vodafone. Nabídku tarifů a podrobnosti naleznete na webových stránkách Vodafone. K využívání zabudovaného Wi-Fi Hot-spotu ve vozech Ford modelového roku 2018 je zapotřebí příslušný hardware a aktivní datový tarif. Datové pokrytí a služby jsou v některých oblastech nedostupné. Možnosti a podmínky využívání služby závisejí také na znění vaší smlouvy s operátorem.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2023: Martin Prokop se po 11. etapě v dunách Empty Quarter posouvá na šesté místo celkově

Inovativní dopravní řešení pro velká města

Součástí expozice značky Ford v Birminghamu jsou rovněž ukázky inovativních řešení, jejichž cílem je zvýšit plynulost provozu, čistotu ovzduší a obecně kvalitu života ve velkých městech.

Návštěvníci si mohou prohlédnout jeden z vozů Transit Custom PHEV s plug-in hybridním pohonem, které se v Londýně účastní ročních provozních zkoušek u vybraných provozovatelů. Cílem projektu je zjistit, nakolik mohou hybridní dodávky zvýšit kvalitu ovzduší a produktivitu v městském provozu.

Vyspělý „plug-in“ (s možností dobíjení z běžné rozvodné sítě) hybridní pohon umožňuje urazit v čistě elektrickém režimu vzdálenost nejméně 50 km. K prodloužení dojezdu v případě potřeby slouží spalovací motor, jímž je v tomto případě oceňovaný agregát Ford 1.0 EcoBoost.

Projekt podporuje městská organizace Transport for London a účastní se ho několik vybraných společností a organizací včetně metropolitní policie. Telematické systémy Fordu shromažďují provozní i ekologické ukazatele všech dvaceti testovaných automobilů, aby bylo možné vyhodnotit jejich přínos co nejpřesněji.

Na vývoj 20 Transitů Custom PHEV přispěla grantem ve výši 4,7 milionu liber (v přepočtu přibližně 134 milionů Kč) organizace Advanced Propulsion Centre. Návrh a konstrukci obstaralo technické středisko Fordu v britském Duntonu a společnost Prodrive Advanced Technology z Banbury za podpory Revolve Technologies.

K vidění je v Birminghamu také koncepce digitálních služeb pro provozovatele užitkových flotil, kteří doručují zboží ve velkoměstech. Služba kombinuje několik způsobů dopravy. Propojuje flotily dodávek s cyklokurýry a pěšími poslíčky. Cílem je zvýšit rychlost a efektivitu „posledního kilometru“ cesty zboží k zákazníkovi.

Ford Transit Custom PHEV

Atraktivní nový Ranger Wildtrak X

V návaznosti na obchodní úspěch exkluzivního modelu Black Edition představuje Ford novou speciální verzi Rangeru, který je nejprodávanějším pick-upem v Evropě.

Nový Ranger Wildtrak X je na veletrhu vystavován v modrém odstínu Performance. Je to poprvé, kdy je tato barva k dispozici pro model Wildtrak. Exteriér varianty Wildtrak X se dále vyznačuje černým provedením přední masky, ochranného rámu za kabinou, střešních ližin, bočních nášlapů, kol a emblémů Wildtrak. Černý je rovněž sériově dodávaný roletový kryt korby.

V interiéru se objevují celokožená sedadla se stylovým kontrastním prošíváním v šedém odstínu River Rock. Wildtrak X bude nabízen s karoserií Double Cab, motorem 3.2 TDCi 147 kW, šestistupňovou samočinnou převodovkou a pohonem všech kol. Vůz má spotřebu paliva 8,8 l/100 km a emise CO2 231 g/km.

Přečtěte si také:  Nový Ford Mustang odtajňuje technická data. Jeho V8 bude výkonnější než končící generace

Prodejci přijímají objednávky již nyní, první vozy budou dodány zákazníkům v srpnu.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *