Ferrari Purosangue

Ferrari má vyprodáno na 2 roky dopředu, přesto znovu otevírá objednávky na Purosangue

Autor: Pavel Srp - Zdroj: cnbc.com - Foto: Ferrari - 7. 5. 2023


Ferrari prodalo v prvním čtvrtletí o téměř desetinu aut více než ve stejném období před rokem. Navíc hlásí, že má vyprodáno až do roku 2025. A to ještě zdaleka nepředstavilo všechny novinky, které do té doby chystá.

Za první tři měsíce letošního roku prodalo Ferrari 3567 vozů, což je meziroční nárůst o 9,7 %. Nejoblíbenějšími modely byly za první čtvrtletí zejména kabriolet Portofino M, 296 GTB a 812 Competizione. Velký zájem byl ale také o 812 Superfast. Mimochodem, k tomu, aby na konci roku prodalo více aut než loni (kdy to bylo 13 221 kusů) má italský výrobce nakročeno velmi dobře. Pokud by tempo z prvního kvartálu udržel, bylo by to na konci prosince 2023 přes 14 tisíc aut. V prvním čtvrtletí zároveň stoupl i zisk, celkem o 24 % na 297 milionů euro.

Exkluzivní automobilky i automobilky, které vyrábějí sportovní a supersportovní modely rozhodně nepociťují úbytek klientů. Jako by se jich finanční krize, vysoká inflace či nedostatek dílů netýkal. Jejich prodeje nijak výrazně neklesají, ba naopak ohlašují mnohdy rekordní čísla. Často za krátkou dobu od představení nějakého nového modelu už hlásí, že je vyprodaný zcela anebo na nějakou dobu. Nejinak tomu bylo nedávno například i u novinky v podobě Lamborghini Revuelto. Ten je prý vyprodán na dva roky dopředu.

Ferrari_Purosangue- (2)

A podobné je to i u Ferrari, které také hlásí vyprodáno do roku 2025, což prozradil šéf značky Benedetto Vigna. Velký přísun objednávek způsobilo nedávno představené SUV Purosangue (viz foto), po němž zákazníci šílí a přes noc se z něj stal prodejní hit. Ostatně, stejný scénář proběhl například právě u Lamborghini, ale před lety i u značek Rolls-Royce nebo před už více než dvěma dekádami u Porsche. Objednávky na Ferrari Purosangue dokonce musely být i na nějakou dobu zcela uzavřeny. Nyní už si jej lze prý zase objednat, přičemž jeho cena startuje někde kolem 8,5 milionu korun. Jeho dodávky začnou v Evropě prý někdy před koncem druhého čtvrtletí.

Přestože Ferrari nestíhá auta dodávat, neřeklo ve své modelové nabídce rozhodně poslední slovo a nějaké novinky ještě chystá. Do výroby vstupuje nedávno představený kabriolet Roma Spider a spekuluje se i o dalších modelech včetně nástupce LaFerrari. A přijít by měl i nový elektromobil. 

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru