2023 Lamborghini Revuelto

Lamborghini může slavit. Dvanáctiválcový model Revuelto je na dva roky vyprodán

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Lamborghini - 22. 4. 2023


Ze všech stran se na nás valí zprávy o tom, že je krize, že bychom měli šetřit a že nás čekají těžké časy. A rozhodně se takové informace netýkají jen Česka. Problémy jsou po celém světě, přesto se zdá, že ne na každého dopadá finanční tíseň. V klidu jsou rozhodně minimálně někteří zákazníci Lamborghini a díky i nim i samotná automobilka. Nejnovější počin italské super značky, tedy model Revuelto s plug-in hybridní V12, je na dva roky vyprodán.

Lamborghini se navíc chlubí tím, že obrovský zájem a prý nával objednávek přišel ještě před tím, než bylo auto vůbec odhaleno. „Už teď máme vysokou poptávku. Pokud bychom dnes zadali všechny přijaté objednávky, je jasné, že splněno bude až za dva roky,“ řekl magazínu Road and Track sám generální ředitel značky Stephan Winkelmann. Ostatně, postupné zadávání všech přijatých objednávek do systému výroby prý zabere asi měsíc.

Samotná výrova modelu bude odstartována v druhé polovině letošního roku. Základní cena byla stanovena na v přepočtu asi 18 milionů korun, ale očekává se, že většina vyrobených modelů vzhledem k množství personalizace vyjde mnohem dráž.

Lamborghini oslavuje 60leté výročí. Připravilo si trojici exkluzivních Huracánů

Zájem pak automobilku prý svým způsobem překvapil. Ale jen dobrém, protože ukázal nejen loajalitu zákazní, kterým nevadí čekat, ale i jejich otevřenost k novým pohonům. Revuelto je totiž plug-in hybridem s trojicí elektromotorů. Po jednom jsou umístěny u předních kol, třetí pak je pak na převodovce a pohání zadní kola. Celkový výkon soustavy má být podle značky 747 kW, tedy asi 1015 koní. Samotný benzinový dvanáctiválec pak 825 koní a 725 Nm.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru