Lamborghini_Huracan-60th_Anniversary_Special_Editions-1

Lamborghini oslavuje 60leté výročí. Připravilo si trojici exkluzivních Huracánů

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Lamborghini -  19. 4. 2023


Lamborghini je 60 let a v rámci oslavy si připravilo trojici speciálních edic modelů Huracán. Produkce bude omezena na pouhých 60 kusů, půjde tedy o velmi exkluzivní zboží. Základem pro verze 60th Anniversary Edition budou modely Huracán STO, Huracán Tecnica a Huracán Evo Spyder.

Každý z trojice výročních modelů vznikne v pouhých 60 kusech, přičemž dostane nejen speciální grafiku na karoserii, ale také karbonovou plaketku s informací, že jde o kus z limitované edice 60th Anniversary Edition. Škoda, je že auta nedostanou konkrétní pořadové číslo, ale jen označení „1 of 60“, tedy jeden z šedesáti.

Přečtěte si také:  Nástupce Lamborghini Huracán by měl dostat plug-in hybridní motor V8 twin-turbo

Lamborghini Huracan STO 60th Anniversary Edition bude to nejlepší, které si můžete pořídit. Jeho základem je 5,2litrový motor V10 that s výkonem 471 kW/640  koní a točivým momentem 565 Nm, který pohání všechna čtyři kola. K dispozici budou dvě barevná provedení, která dostanou vždy matná černá 20″ kovaná kola.

Lamborghini_Huracan-60th_Anniversary_Special_Editions

Lamborghini Huracan Tecnica 60th Anniversary Edition pohání stejné pohonné ústrojí jako STO, ale s tím rozdílem, že pohání pouze zadní kola. Tato verze je inspirovaná motorsportem a na karoserii má odkaz na italskou vlajku. Auto dostane 20palcová kola Damiso.

A poslední Lamborghini Huracan Evo Spyder 60th Anniversary Edition sice pohání stejný desetiválec, ale jeho výkon je „jen“ 610 koní. K objednání bude ve dvou designových variantách. Ta první kombinuje modrý exteriér Blue Le Mans s bílými pruhy Bianco Isi (white) a černým alcantarovým Nero Ade s doplňky v barvách modrá Blue Amon a bílá Bianco Leda. Druhou možností je exteriér v zelené Verde Viper (green) s bílými pruhy Bianco Isi a alcantarovým interiérem Nero Ade s doplňky v červené Rosse Alala a bílé Bianco Leda. Obě verze dostanou také 20palcová kola Damiso.

Přečtěte si také:  Lamborghini do svých aut šestiválce neplánuje. "Nepasují tam," říká technický ředitel

Oficiální představení proběhne 21. dubna v italském Miláně, kde budou vystavena společně s nejnovějším modelem značky Lamborghini Revuelto.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *