Nástupce Lamborghini Huracán by měl dostat plug-in hybridní motor V8 twin-turbo

Autor: Pavel Srp - Zdroj: MotorTrend - Foto: Lamborghini - 20. 9. 2022


Současná generace Lamborghini Huracán se chýlí ke konci svého života. Pohání ho atmosférický desetiválec, který už v dnešním automobilovém světě prakticky nemá místo. Nástupce malého Lamborghini tak dostane motor nový, mluví se o benzinovém motoru V8 s dvěma turbodmychadly a plug-in hybridní pomocí.

Lamborghini Huracán má pod kapotou 5,2litrový a vážně skvěle znějící desetiválec a pokud jej chcete vlastnit, máte ještě přibližně rok na to, abyste to stihli. Nejnověji výrobce představil edici Huracán Tecnica, který by měl zaujmout jak zkušené řidiče, tak i ty, kteří mají rádi styl.

Přečtěte si také:  Nové BMW řady 7 se představuje. V Evropě (zatím) jen jako elektromobil, jinde ve světě i s benzinovým V8

Americký magazín MotorTrend ovšem získal informace od zdroje z Lamborghini, že nová generace malého Lamborghini pohonnou jednotku vymění a bude používat v koncernu Volkswagen osvědčený vidlicový osmiválec s objemem čtyř litrů, který mají modely Lamborghini Urus, Porsche, Bentley i Audi. Ten je mild-hybridní, ale nově by měl ale být vybaven plug-in hybridním ústrojím. Elektromotor by se měl nacházet mezi spalovacím motorem a převodovkou. Nový motor určitě bude mít vyšší točivý moment, možná i výkon, ale nebude mít takový zvuk a rozhodně nebude schopen točit 10 tisíc otáček, očekává se omezovač kolem 7 tisíc otáček za minutu.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek