2023 Lamborghini Revuelto

Lamborghini do svých aut šestiválce neplánuje. „Nepasují tam,“ říká technický ředitel

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Auto Motor und Sport - Foto: Lamborghini - 9. 4. 2023


Nové generace i nové modely dostávají čím dál menší motory, už je tomu tak pár let, ale Lamborghini se k menší motorům než jsou osmiválce, uchýlit nechce. Podle technického ředitele Rouvena Mohra do Lamborghini nepasují.

Lamborghini před časem odhalilo nástupce své vlajkové lodi, modelu Aventador. Nové Lamborghini Revuelto (viz foto) dostalo plug-in hybridní pohonné ústrojí, jehož základ tvoří atmosférický benzinový motor V12, jehož výkon je 607 kW/825 koní při 9250 otáčkách (omezovač leží dokonce v 9500 ot./min.) a maximem točivého momentu 725 Nm. Ten standardně pohání zadní kola. K tomu jsou tu dva přední elektromotory, které pohánějí přední kola, takže Revuelto je čtyřkolka. Další elektromotor je i vzadu, je uložený nad osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Každý z elektromotorů má 110 kW/150 koní a 350 Nm. Celkový výkon je 747 kW/1015 koní, což mu umožní zrychlení z místa na 100 km/h za 2,5 sekundy a maximální rychlost více než 350 km/h.

Přečtěte si také:  Lamborghini Urus přišlo o pár dveří. Třídveřové Mansory Venatus Coupe Evo C je hodně náročná úprava

Na tom si jasně můžeme ukázat, že Lamborghini se rozhodně nechce vzdát velkých spalovacích motorů. A potvrzuje to i technický ředitel značky Rouven Mohr, který se rozpovídal v rozhovoru pro magazín Auto Motor und Sport. Zdůraznil, že chce, aby i budoucí modely Lamborghini byly stejně rozpoznatelné jako ty současné, a to nejen z hlediska vzhledu, ale také jízdní dynamiky. „I v elektrické době potřebujeme technické odlišení, které odpovídá filozofii značky. V tom se lišíme od ostatních,“ řekl magazínu.

Lamborghini Revuelto

Lamborghini plánuje snížení flotilových emisí do roku 2025 o 50 %, čemuž pomohou hybridní nástupce současného Urusu u Huracánu. Elektrifikované a elektrické modely ale mají výrazně vyšší hmotnost než ty čistě spalovací. „Lamborghini bývalo známé díky motorům V12, ale v průběhu času jsme přidali i V8 a V10,“říká Mohr. „Motory V6 se ale k naší značce nehodí,“ dodává k rostoucí hmotnosti elektrifikovaných aut.

Štítky: ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *