Ferrari Purosangue

Ferrari pozastavilo objednávky na model Purosangue. Důvodem je až příliš velký zájem

Autor: Anina Russová - Zdroj: Ferrari/Drive - Foto: Ferrari - 29. 11. 2022


Také občas slýcháte zvěsti o tom, jak jsou SUV za zenitem a nikdo o ně vlastně nestojí? Že je to ale hloupost dokazují nejen prodejní čísla, ale i to, když se rozhlédnete kolem sebe. SUV jsou jasně v převaze, což jednoznačně dokazuje zákaznický zájem. A ten může i za to, že Ferrari pozastavilo objednávky na Purosangue, tedy své první SUV. A to se fakticky ještě ani nevyrábí.

Problém je v tom, že jakmile Ferrari novinku představilo, objednávky se jen hrnuly. A bylo jich tak moc, že čekací doba se v současné době odhaduje na asi dva roky, přičemž výroba má být zahájena teprve v následujících týdnech. Obchodní a marketingový manažer Enrico Galliera řekl magazínu Drive, že není žádným tajemstvím, že automobilka přestala objednávky přijímat. „Aniž bychom vyrobili jediné auto, zaznamenali jsme obrovský zájem. Proto jsme učinili toto rozhodnutí,“ řekl Galliera.

Přečtěte si také:  Ferrari Purosangue se stále testuje na okruhu. Řidič s ním jede, jak kdyby auto ukradl

První vozy by se na výrobní linky měly dostat ještě koncem tohoto roku a zákazníci by se měli dočkat nejspíš během jara příštího roku. Ačkoliv dostane nové SUV v první fázi atmosférický motor V12, je navrženo tak, aby jej mohla pohánět i hybridní soustava. A právě i přítomnost V12, který bude brzy jen minulostí, může stát za tak velkým zájmem o model.

Ale fakt je, že SUV prostě fungují. A to i ta velmi drahá a rychlá. Své by o tom mohlo vyprávět třeba Lamborghini, jehož Urus je nejprodávanějším modelem automobilky, a to o parník před tradičními supersporty. A daří se i modelu Cullinan značky Rolls-Royce. Proto se úspěchu Ferrari v těchto v současné době oblíbených automobilových vodách nelze divit.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *