Depozitář Porsche muzea ukrývá opravdové skvosty. Je tu na 450 aut

Autor: Pavel Srp - 30. 12. 2019


Prakticky každá světová značka s nějakou historií má své muzeum nebo alespoň depozitář, kde shromažďuje své modely. Výjimkou není samozřejmě ani Porsche, které má ve Stuttgartu krásné muzeum, ale i depozitář. Ve sbírce má něco přes šest stovek aut od těch nejstarších, až po ty nejnovější. A přiložené video nás zavede právě do depozitáře.

V depozitáři je asi 450 aut a většina z nich je pojízdná. Některé z modelů mohou vyjet dokonce do půl hodiny a týká se třeba i exkluzivního Porsche 911 GT1 Strassenversion, které je homologačním autem, prakticky závoďákem na značkách. Není tak problém, abyste s ním zajeli opravdový závod na okruhu a hned potom zajeli do obchodu pro večeři. Porsche má ale dvě gé té jedničky. Ta druhá stojí takřka naproti a jde o Porsche 911 GT1-98 Strassenversion. Ta ale aktuálně nejezdí.

Za pohled do depozitáře vděčíme Speedhunters, kteří o tom natočili video. V tom si můžeme prohlédnout již zmíněné modely GT1, ale i 959 S, které je sportovnější verzí běžné 959, prototyp 918 Sypder, ale i spoustu dalších modelů Porsche všech možných roků výroby. Nejvíce je tu samozřejmě 911, včetně mnoha verzí GT2, GT3 a podobně, ale pak jsou tu samozřejmě i všemožné závodní modely, prototypy a podobně. Zajímavostí ale je třeba i Mercedes-Benz E 500 W124, který ručně ve své továrně Porsche stavělo.

Porsche Museum Stuttgart [fotogalerie]

Pokud umíte anglicky, rozhodně si video užijete ještě o něco víc, protože výklad „průvodce“, kterým je Benjamin Marjanac, je docela vtipný. Mimochodem jeho vysněné Porsche by bylo 959 v běžné verzi, nikoliv tady zaparkované 959 S.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru