Další TOP 5 od Porsche. Tentokrát z dílny Porsche Exclusive – video

Autor: Anina Russová - 31. 3. 2017


Porsche pokračuje v přehlídkách toho nejlepšího, co nabízí. Už jsme viděli nejzajímavější koncepty, nejšílenější přítlačná křídla, modely s nejlepším zvukem, přehlídku nejzajímavějších kousků z tajných skladů Porsche i ty nejlepší technické vychytávky.

A máme tu další. Stuttgartská automobilka tentokrát sáhla do divize Porsche Exclusive a vybrala pětici modelů, které si naši pozornost rozhodně zaslouží.

Na pátém místě ve výběru se umístilo Porsche 911 Club Coupé, představené v roce 2012 v rámci oslav 60 let od založení prvního značkového klubu. Vychází z modelu Carrera S a vzniklo v počtu pouhých 13 exemplářů. Na čtvrtém místě je 911 Speedster z roku 2010. Ten se vyznačuje 60milimetrovým snížením světlé výšky a charakteristickým vyboulením na zakrytí stahovací plátěné střechy. Třetí je 911 Sport Classic z roku 2009. Jde o model, který asi nejvíce učaroval milovníkům Porsche, protože odkazuje na historii modelu 911. Druhé skončilo dnes už legendární Porsche 911 Turbo S z roku 1992. Těchto krásných aut bylo vyrobeno pouze 85 kusů a dnes jde o velmi ceněný artikl, jehož cena stále stoupá vzhůru.

A kdo je první. To je otázka. Porsche ukáže auto pod plachtou s tím, že se máme nechat překvapit. Novinka bude odhalena během letošního roku a my už se nemůžeme dočkat.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru