Dalších TOP 5 od Porsche. Tentokrát jde o techniku – video

Autor: Anina Russová - 23. 3. 2017

Baví nás videa, kterými Porsche ukazuje svou minulost, současnost i budoucnost. Už jsme viděli pětici nejzajímavějších konceptů, pětici modelů s nejlepšími přítlačnými křídly, pětici nejzajímavějších aut ze skladů Porsche a také top 5 nejlépe znějících aut.

Tentokrát nám ale Porsche představí trochu té techniky. Samotný Walter Röhrl nám ukáže technické vychytávky, které se ze závodních speciálů dostaly do sériových aut. A rovnou začneme pátým místem, na kterém se představí Porsche 911 GT1. Díky němu má 911 GT3 RS plastové díly karoserie vyztužené uhlíkovými vlákny. Právě GT1 je totiž označováno jako první závodní automobil, v jehož podvozku byla karbonová vlákna využita.

Čtvrtou příčku obsadilo Porsche 918 Spyder, respektive jeho přepínač jízdních režimů na volantu. Pomocí něho může řidič volit mezi čtyřmi nastaveními auta a to od čistě elektrického až po Race Hybrid, které zapojí všechny motory najednou.

Třetí se umístil závodní prototyp Porsche 962, na němž automobilka testovala dnes zcela běžné karbon-keramické brzdy.

Druhý se umístil závodní speciál Porsche 917/10, který vévodil závodním tratím série Can-Am v osmdesátých letech minulého století. Právě na tomto modelu automobilka důkladně testovala výkonná turbodmychadla, která známe z modelu 911 Turbo.

První místo zcela zaslouženě obsadilo Porsche 919 Hybrid, respektive jeho hybridní pohonný systém. Ten kombinuje přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s elektromotorem a právě díky němu má Porsche dost znalostí k vývoji modelu Panamera Turbo S E-Hybrid.

Štítky: , , , , , , , , , ,