Dacia_Duster-predek-nove_logo

Další facelift pro Dacii Duster. Vylepší interiér, ale zruší naftovou čtyřkolku i verzi na LPG

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Dacia - 23. 6. 2022


Je to teprve pár dní, kdy Dacia představila novinky pro svou kompletní modelovou řadu. Tou hlavní změnou je zcela nové logo, ale pro Duster se chystá změn mnohem více. Oblíbené SUV dostane přepracovaný interiér, ale naopak přijde o verzi na LPG a naftovou čtyřkolku.

Je to sice teprve rok, kdy Duster prošel faceliftem, ale už jsou tu další změny. Promění se maska chladiče, která změní výplň a přidá nové logo, které tvoří spojení dvojice písmen „D“ a „C“. Logo na zádi nově nahradí nápis „DACIA“ logo se změní i na kolech. Novinkou v nabídce je také komunikační barva Lichen Khaki.

Dacia Duster už zveřejnila nový ceník, v němž je několik změn. Upraveny jsou výbavy, zmizela například verze Extreme, ale také je tu zúžená nabídka motorizací. Auto už si totiž nově budete moci objednat s naftovým motorem pouze s pohonem předních kol. Z ceníku zmizela také oblíbená verze na LPG. U benzinových motorizací se změny neudály.

To v interiéru je změn více, už na první pohled vypadá více svěže. Původní kabina bude změněna, dostane stejnou architekturu, jakou používal například Renault pro Duster v Rusku. Duster dostane upravenou palubní desku s novými podlouhlými a horizontálně umístěnými výdechy, které nahradí současné kulaté. Nové logo bude i na kartě bezklíčového odemykání a startování.

V ceníku jsou nyní pouze tři výbavy, přičemž ta nejnižší Essential nabízí pouze základní motorizaci TCe 90 s cenou 367 500 Kč. Jde o výbavu, kde ovšem není ani klimatizace, takže bude lepší připlatit si za Expression. Ta se stejným motorem vyjde na 400 500 Kč. Vrcholem je výbava Journey, která s totožným motorem startuje na 437 500 Kč. Naftová verze Blue dCi 115 vyjde na 547 500 Kč, respektive 494 500 Kč. Kompletní ceník je ke stažení zde.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru