dacia duster pick-up

Dacia Duster pick-up je v České republice. Může být vaše, ale nestojí málo

Od Pavel Srp | Zdroj: Dacia, Sauto.cz - Foto: Pavel Srp - 27. 4. 2022 0

Dacia Duster je jedním z nejoblíbenějších modelů rumunské značky. Oficiálně se v Evropě nabízí jako pětidveřový crossover, ale v Rumunsku se prodává i jako dvoudveřový pick-up. Teď si ho ovšem můžete koupit i v České republice.

Dacia Duster pick-up se u nás sice oficiálně nenabízí, ale v Rumunsku jej v síti autorizovaných dealerů koupíte. Pick-up původně vznikl jako běžná Dacia Duster, ale hotové auto putovalo z továrny rovnou do karosárny Romturingia, kde se karoserie rozřezala a vzadu vznikla nákladová korba s délkou 165 cm. Dacia vytvořila tenhle pick-up, protože aktuálně v nabídce žádný nemá, původní Logan pick-up totiž nástupce nedostal.

Přečtěte si také:  Tři vozy Dacia Duster se postavily na stupně vítězů v závodě Rallye Aïcha des Gazelles

Výsledné auto je o 19 mm kratší než běžný Duster, ale nabízí o 14 mm vyšší světlou výšku. V nabídce je jen s 1,5litrovým naftovým motorem s 85 kW, pohonem všech čtyř kol a manuální šestistupňovou převodovkou. Užitečná hmotnost je půl tuny. Více jsme se pick-upu Dacia Duster věnovali v tomto starším článku.

dacia duster pick-up

Jestli by se vám podobné auto líbilo, máte šanci si jej nyní koupit i v České republice. Tady jsou aktuálně na prodej dva kusy a my jsme jeden z nich nedávno potkali. Bílý pick-up byl vyroben v červnu 2021, jde tedy o verzi před modernizací. Přesto je to nové auto, na jeho tachometru svítí pouze 30 najetých kilometrů. Cena je 698 999 Kč s DPH, respektive 577 685 Kč bez DPH a inzerát najdete tady.