2020-Dacia-Duster-pick-up- (3)

Dacia Duster pick-up už je v prodeji. Připlatíte si za něj hodně peněz

Od Pavel Srp | Zdroj a foto: dacia.ro - 24. 10. 2020


O tom, že Dacia Duster pick-up opravdu bude, se mluvilo v jasných obrysech už před více než rokem a půl. A také padla informace o tom, že to bude hodně drahé auto. A to se teď potvrdilo. Dacia auto uvádí na trh a cena je o čtvrtinu dražší než běžný Duster.

Auto vzniklo původně jako běžná Dacia Duster, ale pak putovalo do karosárny Romturingia, která se nachází nedaleko rumunské továrny, a která stavěla i auto pro Papeže. Tam se karoserie rozřeže, aby vzadu vznikla nákladová korba. Ta je dlouhá 165 cm, má objem rovných tisíc litrů a náklad do ní naložíte přes výklopné zadní víko. Duster pick-up tu uveze až půl tuny nákladu.

Zajímavé je, že pick-up je o 19 mm kratší než běžný Duster. Na délku tedy měří 4341 mm. O 14 mm byla zvětšena i světlá výška, která je aktuálně 224 mm. Celková výška je 1678 mm. A auto je také širší, když měří 1822 mm bez zrcátek, respektive 2022 s nimi.

Pro Duster pick-up je v nabídce pouze jeden motor. Je jím naftový čtyřválec 1.5 dCi s výkonem 85 kW/115 koní a s točivým momentem 260 Nm, který je vždy spojen s pohonem všech čtyř kol. Převodovka je u jakéhokoliv Dusteru pouze manuální a ta je i tady (5°). Stejně tak je v nabídce jen jedna barva: bílá.

Ve standardní výbavě budou 16“ lité disky, asistent rozjezdu do kopce, asistent pro sjíždění svahů, ESP, ABS s EBD a předními i boční airbagy.

Pokud už jste si na pick-up Dacia Duster brousili zuby, ještě pro vás máme dvě informace. Tou první je cena, která je stanovena na 22 546 eur včetně DPH, což je v přepočtu přes 600 tisíc korun. Tou druhou je pak fakt, že tohle auto je v prodeji jen na domácím, rumunském trhu.