Pamatujete si na Lamborghini Huracán, které před časem dostal papež František? Italská automobilka mu jej slavnostně předala, ale papež se tehdy rozhodl, že si auto nenechá. Dal je do speciální aukce, jejíž výtěžek putoval na dobrou věc, ovšem nejzajímavější na tom celém byl fakt, že auto nakonec vyhrál šťastlivec z České republiky. Více o tomto příběhu se dozvíte níže.

Neuvěřitelné štěstí! Papežovo Lamborghini vyhrál šťastlivec z České republiky

Tím to ovšem s novými auty u Svatého otce nekončí. I tentokrát dostal bílé auto, ovšem už ne z domácí, tedy italské výroby. Novým Papamobilem je bílá Dacia Duster s pohonem všech kol a s béžovými doplňky v interiéru.

Tento speciálně upravený model je dlouhý 4,34 metru a široký 1,80 metru. Jde o pětimístné vozidlo s upraveným zadním sedadlem, které splňuje všechny potřeby papeže na jeho cestách. Má také panoramatickou velkou střechu, speciální prosklenou strukturu a o 30 mm sníženou světlou výšku. To, aby se Svatému otci do auta dobře nastupovalo.

Duster byl upraven ve speciálním oddělením Prototypů ve spolupráci s pracovní skupinou Speciálních přestaveb Dacie v Rumunsku, spolu se specialistou na karoserie společností Romturingia. Jestli si jej papež nechá nebo ho znovu dá do nějaké dobročinné aukce zatím není znám.