Před nějakou dobou jsme vám říkali o tom, že papež František dostal od Lamborghini zbrusu nový model Huracán. V bílé barvě, jak jinak. Papež, ač by mu to v Huracánu asi slušelo, se však rozhodl, že ho raději nechá vydražit. Výslednou sumu, za kterou se auto prodá, věnuje na různé dobročinné účely. Tak se také stalo, přičemž několika organizacím pečujícím o nemocné nebo osiřelé děti šlo nakonec 861 575 dolarů.

Nečekali jsme, že o tomhle autě uslyšíme tak brzy, ale brzy půjde do další dražby. Navíc velmi speciální. Ten, kdo auto koupil v první dražbě, se totiž rozhodl, že si ho doma jako božskou relikvii nenechá, ale znovu ho použije na dobrou věc. A má k tomu svolení i papeže, který pak dokonce tomu, kdo auto koupí, auto předá. A jak ho získat?

Stačí se zúčastnit dražby, která probíhá zde. A nebojte se, částka, jakou musíte do aukce vložit, vás rozhodně nepoloží. Do slosování o auto bude zařazen každý, kdo zaplatí částku mezi 10 a 5000 dolary. Veškeré vybrané peníze budou znovu použity na charitu, přičemž vítězem může být opravdu kdokoliv. Ovšem ten, který bude vylosován, bude mít kromě auta ještě velký zážitek.

Bude odvezen do 4hvězdičkovho hotelu ve Vatikánu, kde během soukromé audience u papeže dostane klíče od vozu.