2021-dacia-logan-spy-foto- (2)

Modely značky Dacia cílí na finančně hodně senzitivní klientelu a za poměrně nízkou cenu nabízejí vcelku vysokou užitnou hodnotu. Aktuálně, po 15 letech od svého znovuobnovení chystá na trh třeba novou generaci modelu Logan.

Magazín carscoops.com přinesl špionážní fotky, na nichž je vidět nová generace zamaskované Dacie Logan ve společnosti Renaultu Twingo. Magazín tvrdí, že to vypadá, jako by obě auta vyjela z rumunské továrny automobilky Dacia v Pitești, jenž je od místa, kde byla auta vyfocena, vzdálena asi 100 kilometrů, a mířila testovat do rumunských hor.

Očekává se, že design nové generace se více přiblíží druhé generaci Dacii Duster, což potvrzuje odhalená maska chladiče, ale vzhled se výrazně měnit nebude. Vypadá to i tak, že zadní světla dostanou čtvercové osvětlení, podobně jako to má současné Sandero.

Test Dacia Logan MCV Blue dCi 70 kW Techroad (2019)

Nová generace rumunského modelu bude využívat platformu Renaultu s názvem CMF-B, na níž stojí i modely Clio a Captur. Podle fotek je nicméně jisté, že podvozek bude naladěn hodně komfortně, protože na kruhovém objezdu se auto hodně naklání.

O motorizacích můžeme zatím jen spekulovat, ale vycházet by měly právě z nabídky zmíněných modelů Renault. Neznámou však zůstává použití mild-hybridních a hybridních pohonných jednotek. Ty sice Renault v obou modelech pod názvem E-Tech bude již brzy nabízet, ale v Dacii by mohly výrazně zvýšit cenu. Sázíme spíše na nový benzinový litrový tříválec TCe a naftový čtyřválec 1,5 dCi.

Premiéra auta by se mohla odehrát už letos na podzim. Magazín carscoops.com tvrdí, že by to mohlo být na autosalonu v Paříži. To je ovšem věc, se kterou příliš nesouhlasíme, vzhledem k tomu, že pořadatelé pařížského autosalonu už se k tomu trochu vyjádřili.