mondial_de_lauto_paris-photo-www.mondial-paris.com_

Už pár let se mluví o tom, že velké světové autosalony jsou na pokraji své existence. Další obrovskou ránu tomu přidalo nedávné zrušení ženevského autosalonu a teď se přidává i ten další, významný evropský. Pořadatelé oznámili, že na podzim se neuskuteční ani autosalon v Paříži.

Pařížský autosalon se koná na podzim a své místo si střídal s frankfurtským. I ten už ohlásil změny, ale zatím nikoliv kvůli koronaviru. Od příštího roku se totiž má konat v Mnichově. Vraťme se ale zpět k pařížskému autosalonu, který se v hlavním městě Francie měl letos uskutečnit od 1. do 11. října. Pořadatelé ale ve svém prohlášení ohlásili, že se konat nebude. Informace se objevila na webu Plateforme Automobile, což je automobilový svaz, který pařížskou autoshow pořádá.

Tam se píše: „S ohledem na závažnost zdravotní krize, v níž automobilový sektor, který je tvrdě zasažen vlnou hospodářského šoku, hraje o své přežití, jsme nuceni oznámit, že nebudeme schopni zachovat ve své současné podobě pařížský autosalon pro ročník 2020.“

Stále se prý však jedná i o případných alternativních řešeních. Jsme zvědaví, co z toho nakonec vzejde a jak celá situace dopadne.