2021-CUPRA_UrbanRebel_Concept- (1)

CUPRA posouvá hranice svou nejradikálnější interpretací městského elektromobilu. Závodní vůz kombinuje stoprocentní elektrifikaci, trvalou udržitelnost a sportovní výkony se vzrušující estetikou virtuálního světa. Studie CUPRA UrbanRebel Concept přiblíží budoucí designový styl městského elektromobilu, který bude představen v roce 2025.

Motoristický sport je klíčovou součástí DNA značky CUPRA, která se proto rozhodla, že svou vizi 100% městského elektromobilu představí nejprve v podobě závodního vozu CUPRA UrbanRebel Concept s odvážným a ostrým vzhledem.

Přečtěte si také:  Studie ukazují, že elektromobily nejsou spolehlivější než auta se spalovacími motory

„CUPRA UrbanRebel Concept je radikální interpretací městského elektromobilu CUPRA, který bude uveden na trh v roce 2025. Tento závodní koncepční vůz naznačuje designový styl budoucího sériově vyráběného vozu a bude inspirací pro jeho vznik,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA. „Městský elektromobil je klíčovým strategickým projektem nejen pro naši společnost, ale také pro koncern Volkswagen, protože naším cílem je vyrábět v Martorellu více než 500 000 městských elektromobilů ročně pro různé koncernové značky. Městský elektromobil bude demokratizovat elektromobilitu a zpřístupní ji širokým vrstvám motoristů.“

CUPRA UrbanRebel Concept vychází z designu 100% městského elektromobilu, který bude uveden na trh v roce 2025. Sériově vyráběná verze pro silniční provoz využije krátkou platformu MEB koncernu Volkswagen a nabídne nevšední kombinaci ohromujícího designu a úžasné dynamiky.

Jak bude vypadat CUPRA Born? Toto je pět klíčových prvků nového elektromobilu

Studie reprezentuje revoluční přechod značky k ještě progresivnějšímu designu při zachování hodnot, jimiž se vyznačují všechny modely CUPRA. Právě díky svému sportovnímu a vytříbenému charakteru je značka CUPRA nekonvenčním vyzývatelem.

Emocionální a radikální

„CUPRA UrbanRebel Concept dodává závodnímu vozu vzhled známý z počítačových her, a je tak radikální interpretací městského elektromobilu CUPRA,“ řekl Jorge Diez, šéfdesignér značky CUPRA. „Každé křivce, linii a výrazně tvarované ploše vdechuje život barevný design, jehož kinetické částice uvádějí při přechodu světla povrch do pohybu.“

Tato závodní verze ovlivní podobu sériově vyráběného městského elektromobilu, ale klíčové prvky byly pozměněny, aby vozu vtiskly ještě rebelštější charakter.

Přečtěte si také:  Průzkum odhalil nejčastější psychopatické sklony podle značek aut, paliva i barvy. Je i není to překvapení

CUPRA UrbanRebel Concept vyrůstá z designové filozofie značky CUPRA. Její emocionální a originální design umocněný elektrickou érou vyniká díky ohromujícím a atletickým liniím ve spojení s odvážným výrazem na základě genderově neutrálního přístupu.

To je patrné z designové identity studie CUPRA UrbanRebel Concept:

  • Tvarové řešení přídě připomíná žraločí nos. Tvář vozu je zvýrazněna také novými trojúhelníkovými prvky ve světlometech.
  • Podobně jako u studie CUPRA Tavascan Concept vytváří tvarové řešení oken vizuální podobnost s přílbou. Plynulou návazností ploch oken na ostatní části vozu vzniká dojem plovoucí střechy.
  • Z profilu vůz zaujme atletickými proporcemi díky klínové linii od střešního sloupku C k předním dveřím s diagonálně skulpturálními povrchy, které vytvářejí kontrast napětí. Při pohledu zezadu ukazuje UrbanRebel Concept atletická ramena v nové interpretaci designu známého z modelu CUPRA Formentor.
  • Záď se vyznačuje ikonickým designem díky horizontálním proporcím. K impozantnímu ostrému vzhledu přispívá velký spoiler ve stylu závodních vozů z virtuálního světa. Celkový dojem ještě umocňují specificky tvarované plochy pod spoilerem.

Koncepční vůz v závodním přestrojení s vnější délkou 4080 mm, šířkou 1795 mm a výškou 1444 mm naznačuje proporce budoucího městského elektromobilu.

CUPRA UrbanRebel Concept poskytuje trvalý výkon 250 kW a špičkový výkon až 320 kW. Z nuly na 100 km/h dokáže zrychlit za pouhých 3,2 sekundy.

Přečtěte si také:  Renault představuje koncept AIR4. Je to "létající" odkaz na klasický Renault 4

CUPRA UrbanRebel Concept kombinuje 100% elektrifikaci, trvalou udržitelnost a sportovní výkony se vzrušující estetikou ovlivněnou digitální érou. Tato studie naznačuje budoucí designový styl městského elektromobilu, který bude uveden na trh v roce 2025.

Studie elektromobilu CUPRA UrbanRebel Concept bude odhalena na slavnostním otevření nového reprezentativního showroomu CUPRA City Garage v Mnichově v průběhu letošního mezinárodního autosalonu IAA v Mnichově.

Přidat komentář