CUPRA-Tavascan (1)

CUPRA prý dál pracuje na modelu Tavascan. Bude elektrický a neměl by se příliš lišit od konceptu

Autor: Anina Russová - Zdroj: Top Gear - Foto: CUPRA - 4. 2. 2021


V září roku 2019, tedy v době, kdy byla značka CUPRA ještě v plenkách, představila mimo jiného také koncept elektrického SUV s názvem Tavascan. Od té doby je ale ohledně tohoto vozu ticho po pěšině. To se ale před pár dny změnilo a vypadá to na dobré zprávy. Tavascan bude a designově by se neměl nijak výrazně lišit od prvních konceptových studií.

Zástupci automobilky tehdy k Tavascanu řekli: „CUPRA Tavascan Concept je prvním silničním modelem značky CUPRA se 100% elektrickým pohonem. Ve svých tvarech kombinuje siluetu čtyřdveřového crossoveru s robustním vzhledem SUV a elegancí sportovního kupé.“

Cupra ukázala detaily nového elektrického konceptu Tavascan. Ujede až 450 kilometrů

To už ale neplatí. Ještě před Tavascanem totiž světlo světa spatří ten opravdu první elektrický model, konkrétně el-Born. Jinak ale platí, že nový elektromobil bude patřit do rodiny SUV? Přičemž v diskuzích se často přirovnává k lehce uhlazenému Lamborghini Urus. Jak moc je to přirovnání reálné zjistíme ale až ve chvíli, kdy bude nový elektromobil oficiálně uveden. V tuto chvíli se mluví nejdříve o roce 2022.

Bohužel není jasné, kdy se tak stane, ale podle šéfa Cupry Waynea Griffithse a toho, co řekl magazínu Top Gear, je jisté, že nový elektromobil bude. „S Tavascanem dále pokračujeme. Zatím jsme neoznámili, kdy přesně bude, ale mohu potvrdit, že jeho vývoj nebyl ukončen. Snažíme se, aby jeho design zůstal v souladu s původním konceptem.“

A v souladu by mělo zůstat i pohonné ústrojí. Mělo by tedy jít o dva elektromotory, každý umístěn na jedné nápravě. Dohromady by měly mít výkon 306 koní, přičemž s těmito hodnotami by byl koncept schopen z 0 na 100 km/h zrychlit za asi 6,5 sekundy. Nejsou to špatné hodnoty, ale pokud se má Tavascan postavit své konkurenci, tedy třeba Tesle Model Y (346 koní), CUPRA bude muset trošku přidat.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru