CUPRA-el-Born_01

O tom, že španělská značka CUPRA, patřící SEATu, připravuje městský elektromobil, jenž ponese společnou DNA s Volkswagenem ID.3, jistě víte. El-Born, jak se bude nový elektromobil jmenovat, by měl být na trh uveden během letošního roku. Drtivá většina technických informací ohledně novinky už je známa, ostatně, prozradila je sama automobilka. Ale přeci jen si jeden velmi zajímavý detail nechala pro sebe a zveřejnila jej až před pár dny.

Šéf značky Wayne Griffiths prozradil, že CUPRA el-Born dostane vychytávku, kterou už dnes majitelé některých sportovních modelů znají. Má ji například Hyundai i30 N nebo Porsche 911 v rámci paketu Sport Chrono a jde o schopnost krátkodobého zvýšení točivého momentu, takzvaný overboost. A přesně stejný systém dostane i el-Born, jen v případě španělského auta půjde o funkci s názvem push-to-pass.

Přečtěte si také:  Elektrická CUPRA el-Born přichycena při testování. Dorazí příští rok

V elektrické cupře bude tato funkce určená pro bezpečné předjíždění, protože krátkodobě na kola pošle více energie. Systém by měl být ovládán tlačítkem umístěným v interiéru. Je škoda, že Wayne Griffiths nevysvětlil, kolik energie navíc tlačítko řidiči poskytne a jak moc se to podepíše na stavu baterie či dojezdu. To vše se dozvíme až s uvedením této elektrické novinky.