Ještě před pár měsíci bylo oficiální oznámení nového modelu součástí velké tiskové konference, které se účastnily desítky až stovky lidí. Poté, co celý světa zamořila koronavirová infekce je to ale jinak. Tiskové konference se dnes odehrávají hlavně online a po síti se také ohlašují všechny novinky.

Přesně tak to právě dnes udělala i značka CUPRA, která v rámci online tiskové konference potvrdila, že během příštího roku na trh uvede plně elektrický model CUPRA el-Born. Informovali jsme vás o tom už před dvěma měsíci, ale v té době nebylo jasné, kdy bude novinka uvedena ani to, jak bude vypadat. A to se dneškem mění.

Značka Cupra chystá další model. Chce představit svou verzi elektromobilu el-Born

El-Born bude prvním čistě elektrickým hot-hatchem v rámci koncernu VW. CUPRA je ale zatím celkem skoupá na slovo, takže víme jen to, že auto bude stát na platformě MEB a bude tu baterie o kapacitě 77 kWh. Konečný výkon automobilka neprozradila. Místo toho se pochlubila s tím, že CUPRA el-Born bude mít dojezd až 500 kilometrů a pro ujetí asi poloviny bude stačit auto dobíjet asi 30 minut.

Mezi další informace, které známe, patří to, že nemá jít o jen tak obyčejnou elektrickou nákupní tašku, jakou je třeba SEAT Mii Electric. Při vývoji modelu el-Born byl prý kladen důraz na dynamiku a sportovnost. Dokazovat to má i zrychlení z 0 na 50 km/h, které se odehraje za 2,9 sekundy, nebo přítomnost sportovního podvozku s adaptivními tlumiči DCC Sport. Cenu a další detaily CUPRA prozradí později.