CUPRA se stala nezávislou značkou společnosti SEAT, prvním modelem je Ateca

Autor: Tisková zpráva - 22. 2. 2018


SEAT dnes představil novou značku CUPRA se svou vlastní identitou. Na exkluzivní akci v Barceloně byl odhalen první model nové značky: CUPRA Ateca.

CUPRA, tradičně ztělesňující vrcholné vyjádření sportovních ambicí značky SEAT, přichází, aby uchvátila srdce fanoušků automobilů na celém světě. CUPRA je symbolem jedinečnosti, sofistikovanosti a sportovních výkonů. Nastal čas představit výjimečnou značku pro automobilové nadšence.

CUPRA se stává vlastní entitou, která bude vyvíjet modely ve spolupráci se společností SEAT, s pevným odhodláním k nezávislému růstu. Značka bude mít vlastní prodejní plochu v cca 260 speciálně vybraných dealerstvích SEAT napříč Evropou.

„CUPRA je velkou příležitostí pro SEAT, naše zákazníky i pro naše podnikání,“ řekl Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT. „Celý projekt vznikl jako sen skupiny lidí, kteří hledali způsob, jak získat přízeň nové skupiny zákazníků s vášní pro automobily.“

Nová značka bude součástí společnosti SEAT stejným způsobem jako ostatní dceřiné společnosti, například SEAT Metropolis:Lab Barcelona. Společnost se tímto uspořádáním snaží diverzifikovat své podnikání a rozvíjet nové modely, které by se mohly stát ziskovými, a to při současném posilování své finanční situace.

SEAT je jednou z nejrychleji rostoucích značek v Evropě a v současnosti se nachází ve skvělém postavení pro uvedení značky CUPRA. CUPRA bude navíc zahrnovat kompletní divizi motoristického sportu. Oblast, za kterou dosud neslo odpovědnost oddělení SEAT Sport, bude přímo integrována do nové značky.

Logo CUPRA, které bylo odhaleno před několika týdny, čerpá inspiraci z postoje lidí, žijících v kmenových společenstvích, a odráží hodnoty, které hodlá nová značka šířit – vášeň, preciznost, odhodlání a odvahu.

Wayne Griffiths, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za prodej a marketing, zdůraznil, že „naší ambicí pro značku CUPRA je zdvojnásobení objemu prodeje během následujících 4 až 5 let. V našem obchodním modelu se přitom zaměříme na čtyři hlavní pilíře: prodej, partnerství, motoristický sport a produkt“.

Silná partnerství

Značka CUPRA navázala partnerství s malými studii a řemeslnými dílnami, jako jsou L.G.R., TRAKATAN nebo FABIKE, které budou vyvíjet exkluzivní rukodělné výrobky a limitované edice produktů. Tímto krokem hodlá podpořit své zaměření na poctivé řemeslné zpracování, vášeň, vysokou kvalitu a individualizaci.

CUPRA spolupracuje také se značkami DAINESE, NINCO a dalšími značkami, s nimiž sdílí svou vášeň pro motoristický sport, vyspělou techniku a inovace.

CUPRA Ateca – první model značky

Ikonický a výkonný model CUPRA Ateca je SUV, které signalizuje začátek nové éry a je ideálním vozem pro uvedení značky CUPRA. Je to jedinečný model ve svém segmentu, který byl dosud vyhrazen pouze prémiovým značkám.

Označení CUPRA bylo vždy symbolem pozoruhodné rovnováhy mezi potěšením z jízdy a praktičností v každodenním provozu. Ne každá značka dokáže nabídnout preciznost a sportovní charakter jako CUPRA a zároveň i automobil, který lze používat pro přepravu dětí do školy, pro nákupy nebo cestování s velkým množstvím zavazadel a vysokou úrovní jízdního komfortu. Nová CUPRA Ateca dokonale kombinuje elegantní a dynamický design s prostorným interiérem a velkým zavazadlovým prostorem.

„CUPRA Ateca nabízí všestrannost jako žádná jiná značka. Ve svém segmentu je jedinečným modelem díky výkonu 300 koní, pohonu všech kol 4Drive a nové 7stupňové převodovce DSG. Je to nejlepší ukázka harmonie mezi sportovním charakterem, potěšením z jízdy a snadným používáním v každodenním životě,“ řekl Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výzkum a vývoj.

Motor 2.0 TSI nového modelu CUPRA Ateca poskytuje nejvyšší výkon 221 kW/300 koní. Jedná se o jeden z technicky nejvyspělejších motorů na trhu, který je vybaven novým filtrem pevných částic pro zážehové motory, díky němuž splňuje nejpřísnější emisní limity. Motor s vylepšeným a intenzivnějším zvukovým projevem je doplněn nově vyvinutou 7stupňovou převodovkou DSG, která se vyznačuje sportovnější charakteristikou s rychlejším, hladším a preciznějším řazením. Tím jsou zaručeny vynikající provozní vlastnosti s nízkou spotřebou paliva a emisemi.

CUPRA Ateca je vybavena systémem pohonu všech kol 4Drive, jedním z nejbezpečnějších a nejvyspělejších systémů svého druhu na světě. Systém 4Drive analyzuje v reálném čase provozní podmínky, včetně stavu vozovky, rychlosti jízdy, rychlosti otáčení jednotlivých kol, natočení volantu, jízdního stylu nebo aktivovaného jízdního režimu a v případě potřeby rychle a plynule mění rozdělení točivého momentu mezi obě nápravy i jednotlivá kola. Systém 4Drive je optimalizován pro všechny nabízené jízdní režimy: Normal, Sport, Individual, Snow, Off-Road a samozřejmě i CUPRA. Pokud řidič aktivuje voličem jízdních režimů nastavení CUPRA, motor reaguje na povely řidiče okamžitě za odpovídajícího zvukového doprovodu a adaptivní tlumiče DCC (Dynamic Chassic Control) pracují se sportovnější charakteristikou.

Působivý a impozantní design s exkluzivními detaily

CUPRA Ateca nabízí atraktivní vzhled exteriéru. Horní část masky chladiče na  přídi má voštinovou mřížku s novým logem CUPRA uprostřed. Nápis CUPRA ve spodní části masky chladiče, nad nárazníkem v exkluzivním designu, je z matného hliníku.

Leskle černé detaily patří mezi charakteristické prvky vnějšího designu modelu CUPRA Ateca. Jedná se například o podélné střešní nosiče, vnější zpětná zrcátka, rámečky oken, boční ochranné lišty, kola, masku chladiče, přední spoiler, zadní difuzor a aerodynamické plochy po stranách zadního okna. Exkluzivitu vozu umocňuje uvítací osvětlení, které promítá název a logo CUPRA na povrch vozovky. Sportovní charakter a eleganci tohoto jedinečného a dynamického SUV zdůrazňují působivé černé brzdové třmeny, sportovní zadní nárazník, logo CUPRA v odstínu mědi na víku zavazadlového prostoru, čtyři koncovky výfukové soustavy na okrajích zadního difuzoru a exkluzivní 19“ kola z lehké slitiny, opracovaná diamantem, s logem CUPRA. Na výběr je šest barev karoserie: modrá Energy, červená Velvet, stříbrná Brilliant, šedá Rodium, černá Magic a bílá Nevada.

Výplně dveří v interiéru jsou čalouněny materiálem Alcantara. Hliníkové prahové lišty rozzáří při otevření dveří osvětlené logo CUPRA. Rovněž pro čalounění sedadel je použita Alcantara®, černá s šedým prošíváním. Boční polštáře sedadel mají povrchovou úpravu ve stylu uhlíkových vláken. Šedé prošívání zdobí rovněž sportovní volant a hlavici páky voliče, obšité kůží. Pedály jsou hliníkové. Rámečky výdechů ventilační soustavy mají leskle černou povrchovou úpravu, což platí i pro obložení středové konzoly. S logem CUPRA se řidič a cestující setkávají na volantu, podlahových rohožích, klíčku a dotykovém displeji multimediálního systému, který vítá řidiče při spuštění motoru.

Sériová výbava modelu CUPRA Ateca vychází ze tří základních pilířů, jimiž jsou vyspělá technika, design a bezpečnost. Její součástí jsou proto systémy, mezi něž patří bezklíčkový přístupový systém s tlačítkem pro spuštění a vypnutí motoru, bezkabelová nabíječka, zesilovač signálu GSM, prostorový kamerový systém s rozsahem snímání 360°, navigační systém plus s 8“ dotykovým displejem, adaptivní tlumiče DCC (Dynamic Chassis Control), digitální panel přístrojů a parkovací asistent.

Z nejdůležitějších prvků výbavy na přání stojí za zmínku především paket Performance, který zahrnuje 18“ vysokovýkonné brzdy Brembo s černými brzdovými třmeny, sedadla čalouněná kůží a pakety ozdobných prvků z uhlíkového kompozitu pro exteriér a interiér, které zahrnují zadní spoiler, kryty vnějších zpětných zrcátek a ozdobné obložení přístrojové desky. Od poloviny roku 2019 budou nabízena exkluzivní anatomická sedadla CUPRA.

Nová Ateca CUPRA se vyznačuje výjimečnou jízdní dynamikou a vynikajícím komfortem odpružení díky nízkému těžišti a efektivnímu nastavení podvozku s precizním a pohotovým progresivním řízením. CUPRA Ateca dosahuje nejvyšší rychlosti 245 km/h a z 0 na 100 km/h dokáže zrychlit za pouhých 5,4 sekundy.

Přestože se SUV těší rostoucí oblibě, není v současnosti na trhu mnoho modelů, jako je CUPRA Ateca. Proto se tento model stane prvním pilířem značky, která vyplní mezeru mezi sportovními verzemi vozů SEAT a motoristickým sportem.

CUPRA TCR

CUPRA TCR bude prvním závodním vozem značky. V sezoně 2018 bude oficiálně závodit v mistrovství TCR. Nový závodní vůz CUPRA TCR bude mít na přídi i zádi nové logo CUPRA s oficiální a charakteristickou barvou v odstínu mědi. Od normálního modelu CUPRA se bude odlišovat jinými nárazníky, volantem, kapotou motoru a anatomickými sedadly. Řídicí jednotka motoru pracuje s optimalizovaným softwarem, který odpovídá technickým předpisům pro rok 2018.

Budoucí projekty

Nová značka vystavila na exkluzivní akci také modely CUPRA Ibiza a CUPRA Arona jako stylistická cvičení, z nichž vyzařuje síla nového světa značky CUPRA. Přestože nebylo dosud potvrzeno, že se tyto vozy stanou součástí produktové řady značky CUPRA, jedná se o pozoruhodná stylistická cvičení, jejichž účelem je ukázat potenciál nové značky z hlediska designu a vyspělé techniky a naznačit možnosti rozšíření ducha značky CUPRA do různých segmentů.

SEAT Leon CUPRA R ST

Kromě představených modelů CUPRA se veřejné premiéry dočkala také speciální edice SEAT Leon CUPRA R ST. Jedná se o dalšího člena rodiny sofistikovaných, osobitých a vysokovýkonných modelů CUPRA R. Vnější a vnitřní výbava modelu SEAT Leon CUPRA R ST zahrnuje řadu detailů v odstínu mědi, které umocňují osobitý design celého vozu. Vozidlo bude vybaveno motorem 2.0 TSI o výkonu 300 koní, pohonem všech kol 4Drive, převodovkou DSG, aerodynamickými díly z uhlíkového kompozitu, výfukovou soustavou s emotivním zvukem, koly z lehké slitiny v odstínu mědi a vysokovýkonnou brzdovou soustavou. Vůz bude k dispozici od konce roku a bude vystaven na mezinárodním autosalonu v Ženevě.

CUPRA je mimořádná značka pro výjimečné lidi. Jejím cílem je oslovovat zákazníky, kteří hledají přesně to, co nová značka nabízí: jedinečnost, sofistikovanost a sportovní výkony. Nastal čas, aby se fanoušci automobilů spojili s novou značkou, která splňuje jejich očekávání. Kromě uvedení nových modelů na trh projevuje CUPRA svého závodního ducha účastí v motoristickém sportu, konkrétně v seriálu TCR. Svět značky CUPRA žije a je připraven podmanit si novou skupinu automobilových nadšenců ve více než 260 speciálně vybraných dealerstvích po celé Evropě.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru