Ještě začátkem léta jsme si všichni mysleli, že el-Born, tedy první kompaktní elektromobil koncernu VW, bude spadat pod značku SEAT. Ostatně, přesně tak to bylo i samotnou značkou od doby, kdy byl ještě jako koncept představen na ženevském autosalonu. Jenomže přišly velké změny a bylo rozhodnuto, že elektrická hatchback si pod sebe vezme značka CUPRA.

Nečekejte ale nějakého trhače asfaltu. CUPRA se rozhodla, že si sice výkonné modely nechá, ale vedle nich bude nabízet luxusnější, ale zároveň dostupné vozy, která drží prst na tepu doby. To znamená, že v drtivé většině případů půjde buď o hybridy, nebo rovnou o elektromobily. A prvním zástupcem poslední jmenované skupiny bude právě el-Born.  

Přečtěte si také:  Je to oficiální. CUPRA příští rok uvede sportovně založený, ale elektrický el-Born

Novinka bude sourozencem Volkswagenu ID.3 a ačkoliv už CUPRA ukázala to, jak bude vypadat, po silnicích své testovací auta stále samozřejmě nechává jezdit zamaskované fólií. Faktem je, že konečný design bude velmi podobný původnímu konceptu ze Ženevy, žádné velké změny se konat nebudou. Jen interiér dostal nový infotainment, přišel o původně instalovaná tlačítka, přičemž většina ovladačů byla přesunuta do dotykových ploch.

Novinka Cupra bude spolu s Volkswagenem ID.3 sdílet totožnou platformu, kterou je MEB a její výroba bude probíhat v německém závodě ve Zwickau. Model el-Born dostane elektromotor s bateriemi o kapacitě 77 kWh. CUPRA zatím nic moc prozradit nechce, ale víme, že výkon elektromobilu by měl být 200 koní a dojezd asi 500 kilometrů. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne el-Born za 2,9 sekundy a na dojezd asi 250 kilometrů bude stačit dobíjet zhruba 30 minut.