Cupra pilně testuje svůj oficiálně první model. Formentor dorazí příští rok

Autor: Anina Russová - 6. 2. 2020


Značce Cupra dal vzniknout španělský SEAT, který se rozhodl, že ostrá auta právě s tímto pojmenováním už nadále nechce mít čistě jen pod svými křídly. Prvním modelem, který nesl znak a jméno nové značky, byl lehce upravený SEAT Ateca: Cupra Ateca. Druhý samostatný model už se ale pilně testuje.

Cupra Ateca je sice SUV s mnoha koňmi oproti SEATu Ateca navíc, ale není to úplně čistokrevná Cupra. Na tu si ještě pár měsíců musíme počkat. Už ale víme, že se bude jmenovat Formentor a že bude uvedena ještě tento rok. I v tomto případě půjde o SUV, tedy, abychom byli přesní, spíše o kupé crossover. Říká se, že Cupra s ním hodlá zaútočit na Porsche Macan, což rozhodně nebude lehké. Bude muset nabídnout vpravdě výjimečné jízdní vlastnosti a více než skvělé zpracování, aby se našel někdo, kdo bude ochoten místo „mám Porsche“ říct „mám Cupru“. Ať se nám to líbí nebo ne, pro celou řadu lidí je auto symbolem jejich úspěšnosti a v tomto stojí značka Porsche na vrcholu.

Na to, jak bude Formentor jezdit, si ale musíme ještě počkat. Zatím víme jen to, že pod kapotou dostanou zákazníci na výběr mezi hybridem s benzinovým motorem a čistě benzinovým motorem. 2litrové TSI by mělo nabídnout minimálně 300 koní, hybridní jednotka, pracující s benzinovým 1,4 TSI, pak 245 koní. Mimochodem, v tomto případě jde o totožnou hybridní jednotku, jakou dostane i chystaná Škoda Octavia RS iV.

Cupra poprvé ukázala Formentor v akci a navíc na místě, po kterém se jmenuje

Jak zhruba bude Formentor vypadat, už víme. Bude hodně podobný SEATu Tarracu, jen s ostřejšími rysy. Tarraco, respektive nový SEAT Leon, se promítnou také v interiéru, kterému bude vévodit velký 10palcový dotykový displej. Novinka nabídne hlasové ovládání, možnost propojení s Android Auto a Apple CarPlay a také řadu barevných provedení. V technice Cupra slibuje diferenciál s omezenou svorností či adaptivní tlumiče, které mají být speciálně nastaveny na sportovní jízdu.

Tak uvidíme, jak tahle španělská premiéra dopadne. Zatím to nezní špatně, co myslíte? Špionážní fotografové magazínu Carsoops už nachytali Formentor, i když stále zamaskovaný, při náročných testech za Polárním kruhem. Z těch je patrné, že to žádný drobeček rozhodně nebude, ale sportovně laděné tvary mu opravdu nelze upřít.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru