SEAT Leon nabízí to, co konkurence ne. Interiérové osvětlení je propojené s bezpečnostními prvky

Autor: Anina Russová - 29. 1. 2020


SEAT tento týden představil zbrusu novou generaci modelu Leon. Už jsme vám ji velmi podrobně představili, přesto se novince budeme ještě věnovat. A to především jejímu zbrusu novému LED osvětlení jak exteriéru, tak interiéru.

Nový SEAT Leon oficiálně odhalen. Nabídne hybrid i pohon na stlačený zemní plyn

Vezmeme to z venkovní části, kde si automobilka zaslouží velkou pochvalu za spojení zadních světlometů LED páskem. Spojené světlomety má už Tarraco, z něhož Leon designově vychází, ale v případě velkého španělského SUV toto spojení nesvítí a je jen designové. V Leonu už automobilka toto spojení rozsvítila.

Druhou novinkou v rámci venkovního osvětlení je nový pozdrav, kterým vás Leon přivítá po odemčení auta. Fakt je, že to už umí celá řada aut, modely značky SEAT nevyjímaje. Ale zatímco některé modely na zem promítají siluetu auta, jiné jméno automobilky či modelu a další třeba logo značky. Nový SEAT Leon na zem výrazně promítne slovo „Hola!“, tedy španělsky Ahoj. Celkem milé a neutrální. Navíc vzdělávací… :) 

V interiéru dostane posádka na výběr z několika barev ambientního osvětlení. Samozřejmě se některé barvy dají také kombinovat. To už je dnes ale standard, který nikoho nepřekvapí. Co však musíme vyzdvihnout, je spolupráce některých bezpečnostních asistentů s tímto ambientním osvětlení. V místech, kde se konec palubní desky potkává s dveřmi je část LED pásku napojená na hlídání mrtvého úhlu nebo hlídání jízdního pruhu. Pokud tedy řidič například vyjede ze svého jízdního pruhu, LED pásek v palubní desce se rozsvítí oranžově, čímž jej upozorní. Obdobně upozorní na auto v mrtvém úhlu.

Bezpečnostní systém propojený s ambientním osvětlením
Zdroj: Motor1.com

Tohle je opravdu elegantně řešený bezpečnostní prvek, kterým se nemohou pochlubit žádní konkurenti, tedy ani Volkswagen Golf, ale ani Škoda Octavia. Nutno říct, že takto vychytané osvětlení Leon nabídne až ve vyšších výbavách.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru